Online Algı Yönetimi: İşletmelerin Başarıya Ulaşmasında Kritik Bir Faktör

Online Algı Yönetimi: İşletmelerin Başarıya Ulaşmasında Kritik Bir Faktör

Her şeyin dijital ortama taşındığı günümüzde, dijital ortamda var olmayı başaramamış işletmelerin mevcut rekabet ortamında hayatta kalmaları neredeyse imkansız. Fakat dijitalleşme süreci yalnızca dijital ortamda bir varlık yaratmakla sınırlı değil. Dijital ortamda bir kurumsal kimlik yaratılmasının yanı sıra kitleler üzerinde pozitif algı yaratılması ve kurumsal itibarın düzenli olarak gerçekleştirilen algı yönetimi çalışmaları ile korunması gerekir. Bu da ancak kurumsal itibar ve algı yönetimi konularında profesyonel hizmet veren ekiplerin desteği ile mümkündür. 

Online Algı Yönetimi İşletmeler İçin Neden Önemli?

Dijital ortamda yayınlanan haberlerin, fotoğrafların ya da videoların işletmeler üzerindeki etkisi artık yadsınamaz bir noktaya geldi. Hizmet ya da ürün satan işletmelerin hakkında çıkan tek bir olumsuz haberin, sosyal medya platformlarının gücü ile yayılması ve söz konusu işletme hakkında bir linç kampanyasının başlaması dakikalar sürebilir. Bu da elbette ciddi bir risk unsuru demek. Özellikle sosyal medya platformlarının toplumsal algı oluşturmak konusundaki başarısı düşünüldüğünde, bunun işletmeler için ne kadar ciddi sonuçlar doğurabileceği anlaşılabilir. Olumsuz bir haberin yalnızca sosyal medya platformları üzerinde değil, yalnızca arama motorlarında listelenmesi bile, o işletmeden ürün ya da hizmet almak isteyen bireyleri geri çekebilir. Çünkü müşteriler herhangi bir ürün ya da hizmet satın almak istediklerinde bilgi için ilk başvurdukları kaynak arama motorlarıdır. Nitekim arama motorlarındaki olumsuz haberler söz konusu işletmeler için müşteri kaybı demektir. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Online algı yönetimi çalışmaları en temelde işletmelerin doğru hedef kitleye ulaşmasını, kendilerini bu kitleye doğru şekilde ifade etmelerini ve kitle üzerinde pozitif bir algı oluşturmalarına yardımcı olur. Oluşturulmuş olan pozitif algı mevcut müşterilerin işletmeye olan bağlılığını güçlendirirken, potansiyel müşterilerin de bu işletme etrafında toplanmasını sağlar. Nitekim online algı yönetimi çalışmaları kapsamında işletmelere yönelik bir strateji belirlenmeli ve bu strateji ışığında gerekli hamleler profesyonel ekiplerce yapılmalıdır.

İşletmeler İçin Online Algı Yönetimi: Distile’nin Sunduğu Çözümler

Online algı yönetimi çalışmalarında 20 yıla yaklaşan deneyimi ile Distile; iletişim yönetiminden içerik yönetimine, kriz yönetiminden online itibar yönetimi araçlarına kadar pek çok enstrümanı aynı anda kullanır. İşletmelerin başarıya ulaşması için Distile’nin sunduğu çözümler ve işletmelerin elde edeceği başlıca avantajlar şunlardır:

  • Distile monitör hizmeti ile i̇nternet ve sosyal medya platformlarındaki tüm içerikler, paylaşımlar ve yorumlar 7/24 taranır ve olumsuz içerikler tespit edilerek kaynaklarından kalıcı olarak kaldırılmaları sağlanır,
  • Hedef kitle ile iletişimin doğru şekilde sağlanması için basın bültenleri ve içerikler hazırlanır ve bu içeriklerin sosyal medya çalışmaları ile hedef kitleye ulaşması sağlanır,
  • SEO stratejileri kullanılarak tüm basın bülteni ve içeriklerin arama motorlarında ilk sıralarda çıkması, ana akım dijital medya kaynaklarında yayınlanması sağlanır.

Yukarıdaki uygulamaların tamamı işletmelerin başarıya ulaşmasında kritik bir rol oynar. İşletmeler ve Distile profesyonelleri bir araya gelerek ortak bir strateji belirler ve yalnızca işletme üzerinde pozitif bir algı yaratılmakla kalmaz, aynı zamanda yaratılmış olan bu pozitif algının korunması da sağlanır. 

Online Algı Yönetimi Çalışmalarına Neden Hız Vermelisiniz?

Dijitalleşme sürecini pek çok işletme kendi içerisinde çözebilir. Fakat büyüyen ve başarıya ulaşmak isteyen işletmelerin karşılaşabileceği muhtemel risklerin ve krizlerin hesaplanması ve karşılaşılan bu krizlerle mücadelenin önceden planlanması ancak profesyonel ekiplerin desteği ile mümkündür. Aksi halde işletmeler için linç kampanyalarına kurban gitmek ve mevcut rekabet koşullarında geriye düşmek ne yazık ki mümkündür. Siz de online algı yönetimi çalışmalarına hız vermek için Distile ile çalışmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir