Online Basın İlişkileri Nedir? Neden Önemli?

Online Basın İlişkileri Nedir? Neden Önemli?

Hem kişisel hem de kurumsal olarak dijital ortamda pozitif bir görünürlük yaratmak artık en önemli gerekliliklerden biri haline geldi. Çünkü günümüz dijital medyasında çıkan en küçük bir haberin bile sosyal medya aracılığıyla yayılarak büyük bir yıkıma yol açabileceğini biliyoruz. Bu yüzden online basın ve medya ilişkilerini olabilecek en iyi şekilde yönetmek gerekiyor. Peki online basın ilişkilerini doğru şekilde yönetmek ne gibi katkılar sağlıyor ve izlenmesi gereken adımlar neler?

Online Basın İlişkileri Ne Gibi Avantajlar Sunar?

İsterseniz küçük bir girişimci, isterseniz kurumsal bir marka olun… İşinizi büyütmek için atabileceğiniz en doğru adımlardan biri dijital medyada görünür olmaktır. Çünkü günümüzde geleneksel basın ve yayın organları geçerliliğini yitirmiş durumda ve dünyanın önde gelen hemen hemen tüm markaları reklam faaliyetlerini büyük ölçüde i̇nternet ortamına taşımış halde. Ayrıca geleneksel basın ve yayın organlarında kullanılan yöntemlerin pek çoğu dijital ortama da uyarlandı. Örneğin PR çalışmaları bunlardan biri.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Sosyal medya platformlarının etkinliği sayesinde gündem oluşturma çalışmaları çok daha rahat bir şekilde yürütülebiliyor. Yani kötü bir haber nasıl ki sizi bir anda dibe çekebilecek potansiyel taşıyorsa, iyi bir haber de kısa süre içinde zirveye çıkmanıza yardımcı olabilir. Bunun için de hem i̇nternet haber siteleri hem de sosyal medya platformları aracılığıyla bilinçli gündem oluşturma çalışmalarının yürütülmesi gerekir. 

Bir diğer önemli konu arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmalarıdır. Bu çalışmalar sayesinde hakkınızda çıkan ve pozitif algı oluşturmanıza yardımcı olacak içeriklerin Google arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkması sağlanır. Aynı zamanda negatif içerikler de alt sıralara gönderilir. Bu da pozitif dijital görünürlüğü perçinler.

Online Basın İlişkileri Nasıl Doğru Yönetilir? 

Markanızı ya da kişisel girişiminizi başarıya taşımak, iletişim kanallarını doğru şekilde kullanmaktan geçer. Reklam ve pazarlama çalışmalarını doğru şekilde kullanmak, potansiyel müşterileri gerçek müşterilere dönüştürmenizi sağlar. Bunun için hedef kitlenin ve marka stratejisinin belirlenmesi, bir dijital kimlik yaratılması ve online basın ve medya ilişkilerini yönetecek profesyonel bir ekibe güvenilmesi gerekir. Profesyonel ekipler size basın danışmanlığı, basın bültenlerinin hazırlanması, manşet haberler oluşturulması, olumsuz içeriklerin i̇nternet ortamından kaldırılması ve pozitif içeriklerin arama motorlarında üst sıralara yerleştirilmesi gibi çok sayıda hizmet sunar. Yani kısacası kişisel girişiminiz ya da markanız hakkında pozitif bir algı yaratabilmek adına tüm kaynaklar seferber edilir.

Distile ile Pozitif Algı Yaratın!

İnternet üzerinde yayınlanan olumsuz içerikler potansiyel müşterileri kaybetmenize ve hatta girişimlerinizin daha yolun başında hayal kırıklığı ile sonuçlanmasına neden olur. Online basın ilişkilerini bireysel olarak ya da deneyimsiz ekiplerle yürütmek bu durumu daha da kötüleştirir. Fakat profesyonel destek hem size zaman kazandırır hem de sizi mevcut rekabet koşullarında bir adım öne çıkarır. Olumsuz yorumlar kaldırılır, yerine olumlu ve sizi öne çıkaran içerikler ve yorumlar yerleştirilir. Bu süreç sosyal medya ve arama motoru çalışmaları ile desteklenir. Nitekim kendinizi hedef kitlenize daha doğru şekilde ifade etmiş ve mevcut kitlenizi genişletmiş olursunuz.

Distile olarak biz, hedef kitlenizin ve marka stratejinizin belirlenmesine yardımcı oluyoruz. İnternet üzerinde yayınlanması gereken içerikleri ve basın bültenlerini oluşturuyor, bu içerikleri ve bültenleri hedef kitlenizle doğrudan iletişime geçmenizi sağlayacak kaynaklarda yayınlatıyoruz. Haftalık raporlar sunuyor, düzenli takip gerçekleştiriyor ve sahip olduğumuz bağlantılar sayesinde online basın ilişkilerini maksimum verimlilik ve fayda sağlayacak şekilde gerçekleştiriyoruz. Siz de şimdi Distile ile iletişime geçin, marka değerinizi katlayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir