Online İtibar Yönetimi Kimin İşidir?

Online İtibar Yönetimi Kimin İşidir?

Yapılan araştırmalar, Türklerin medya hafızasının ortalama 3 sene olduğunu ortaya koymaktadır. Yani Türkler, 3 sene içerisinde okuduklarını veya yaşadıklarını unutur. Ancak internet öyle bir dünya değildir, internet her şeyi saklar ve hatırlar. Yani bir kullanıcı firmanızı ya da adınızı yazarak arama motoruna bastığında tüm geçmişiniz bir anda ortaya çıkar. Rakipleriniz tarafından yapılan karalama kampanyaları, yerli veya yersiz şikayetler, gerçek dışı haberler ya da bir dönem yaptığınız ufak bir hata, internette saklanır ve siz herhangi bir önlem almazsanız, silinmez. Alacağınız önlem; online itibar yönetimi çalışması yapmaktır. Ancak bu durumda ortaya çıkan; online itibar yönetimi kimin işi sorusudur.

online-yönetimi (2)

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Online itibar size; firmanızın veya adınızın sanal ortamda ne şekilde algılandığını, müşterilerinizin veya bireylerin sizin hakkınızdaki görüş ve tutumlarının ne olduğunu anlatır. Online itibar yönetimi ise bu algıları yöneten çalışmalardır ve gerçek anlamda bir algı yönetimidir.

Online itibar yönetimi kimin işi sorusuna gelirsek; bir PR yani halkla ilişkiler çalışması gibi görünse de, aslında bu algı çalışmaları pek çok alt disiplin ve çok ciddi uzmanlık gerektiren bir iştir ve mutlaka profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekir. Çünkü online itibar yönetimi bir promosyon çalışması değil bir savunmadır, algıları kontrol etme değil, yönlendirme çalışmasıdır. Dolayısıyla, online itibar yönetimi kimin işidir? sorusunun cevabı kesinlikle; online itibar yönetim ajanslarının işidir olacaktır.

online-yönetimi (1)

Online algı yönetiminde size yardımcı olacak, firmanız veya isminiz hakkındaki kötü intibaları yok ederek yeni bir algı oluşturacak ve bundan sonra da online itibar yönetimi yapacak olan Distile Danışmanlık, size sanal dünya ile ilgili her türlü sorununuzda profesyonel olarak yardımcı olacak online algı yönetimi ajansıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir