Online İtibarda Kriz Yönetimi Nasıl Yapılır?

Online İtibarda Kriz Yönetimi Nasıl Yapılır?

Online itibar yönetiminde rastlanılan en önemli tehditlerden birisi de kriz süreçleridir. Online itibarlarda kriz yönetimi nasıl yapılır bilinmesi gerekir. Aksi takdirde iyi itibar kazanmak için çıkılan bu yolda sadece online platformda değil, offline platformda da kötü bir itibar edinilmesine neden olabilir. İnternet üzeriden başlayan kriz zamanla haber bültenlerine ve dolayısıyla herkesin erişimine neden olabilir. Böyle kriz durumlarında takip edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Online İtibarda Kriz Yönetimi Nasıl Yapılır?

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın
  • Böyle bir kriz durumunda öncelikle uzman bir şirkete başvurmanız önemlidir. Böylece kamuoyunda görülmesini istemediğiniz haberlerin arama motorlarında arka sayfalarda çıkmasını sağlayabilirsiniz.
  • Her ne kadar Google bu tür şirketlerden hoşlanmasa da bu tür şirketler marka değerini korumak isteyenlere hizmet vermektedir.
  • Ayrıca bu şirketlerden online profillerinizin üst sıralarda görünmesi için de yardım alabilirsiniz.
  • Bu kriz durumunun online ve geleneksel itibar yönetimi süreçlerinize zarar verdiğini düşündüğümüzde yapılacak olan bir diğer adım da bu kötü itibarı temizlemektir. Bu nedenle kriz sonrasında tekrar online ve offline itibar yönetimi çalışmalarınıza başlamalısınız.
  • Online itibarlarda kriz yönetimi nasıl yapılır sorusuna verilebilecek son cevap ise bu tür krizlerin başlaması için uygun ortamın oluşturulmaması olabilir. İyi bir online itibar sürekli, yoğun ve kapsamlı bir çalışma gerektirir. Bu nedenle herhangi bir kriz başlamadan önce oluşabilecek en kötü senaryoyu planlamanız, bu tür krizleri daha az zararlarla atlatmanızı sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir