Periscope Nedir? Ne İşe Yarar

Periscope Nedir? Ne İşe Yarar

Periscope Nedir? Ne İşe Yarar?

Günümüzün en sık kullanılan sosyal medya araçlarında olan twitter’in bünyesine kattığı periscope kullanılmaya başlandı. Ancak birçok kişi periscope nedir ve periscope ne işe yarar gibi soruların cevabını merak ediyor. Periscope bir başkasının gözünden anı ve olayı yaşamak adına geliştirilen canlı yayın kamera uygulama sistemidir.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Bu sayede gitmediğiniz yerlere gidebilmeniz, görmeye tanık olamayacağınız olayları görebilmeniz mümkün olmaktadır. periscope ile en güzel ün batımları, bir bebeğin ilk adımları, sevdiğiniz birine yapılan sürprizi siz oradaymışsınız gibi görü takip edebilmektesiniz. Twitter kendisine dahil ettiği bu uygulama ile birçok kişinin mutluğunu tanık olmaktadır.

Periscope Nedir? Ne İşe YarareriscPeriscope nerdeyse ışınlanma hissi uyandıran bir uygulamadır. Sosyal medya araçlarının hemen hemen hepsinde canlı yayın videosu bulunmaktadır. Periscope onlardan farklı olarak ekrana verilen görüntüyü siz izliyormuşsunuz hissi ile yaşatmaktadır. Kameradan gördüklerinizi sanki siz görüyorsunuz edasıyla bakmak tabiî ki diğer video izlemelerinden farkıdır.

Periscope Özellikleri Nelerdir?

Periscope son zamanların en dikkat çeken ve en çok beğeni toplayan uygulamalarındandır. Ayrıca periscope kullanıcıları yayına verdikleri videolarına isim verebilmektedir. Ayrıca yayınlanan periscope video yayınlarını kimlerin izleyebileceği de belirlenebilmektedir.

Üstelik periscope kullanmak çok kolay bir uygulamadır. Sadece bir tuşa basarak anında canlı yayın videonuz ile sizin bakışınızı başkasının bakışı ile aynı kılabiliyorsunuz. Sizi takip eden herkes sizinle o anki canlı yayın keyfinizi yaşıyor.

Periscope Nasıl Kullanılır?

Twitter hesabınız var ise periscope üyeliğinizi de aynı hesaptan aktif edebilmektesiniz. Periscope üyeliğinizden sonra bir tuş ile başlattığınız canlı yayın videonuz tüm takipçilerinize ulaşmaktadır. İsteyen takipçileriniz ve arkadaşlarınız videonuza yorum yapabilmektedir. Dahası ifade bırakma, beğeni düzeyini belirtme, tekrar izleme gibi imkânları da sunmaktadır. Adeta twitter’in canlı video yayınlı hali gibidir.

Canlı yayına girdiğiniz anda ekrana beliren live yazısı ile sevdiklerinizle buluşurken bir yandan size yapılan yorumlara görür ve isterseniz cevap verebilirsiniz. Periscope sosyal medya araçları arasında kendi farkını twitter üzerinden gösteriyor olsa da ilerleyen zamanda twitter üzerinden değil de ayrı bir uygulama olarak tüm kullanıcılar için hizmete sunulacaktır. Bu sayede twitter hesabı olmayanlarda aynı heyecanı ve keyfi yaşayabilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir