Periscope üzerindeki hak ihlalleri ve paylaşımlar

Periscope üzerindeki hak ihlalleri ve paylaşımlar

Periscope üzerindeki hak ihlalleri ve paylaşımlar

İnternet kullanıcılarını kitleleriyle buluşturan, önemli bir canlı yayın platformu olan Periscope’taki hak ihlalleri ve Periscope’tan içerik kaldırma, sosyal medyada en çok merak edilen konuların başında geliyor. Öncelikle, Periscope platformunu ve kullanıcılara sunduğu olanakları ele almak istiyoruz. Periscope nedir ve nasıl kullanılır, sorularına yanıt ararken, Periscope’ta kişilik hakları ihlali ve benzeri konular karşısında neler yapılacağına kısaca değineceğiz.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Periscope Canlı Yayın

 

 

Periscope üzerindeki hak ihlalleri ve paylaşımlar

Periscope platformu, üyelerine kolayca canlı yayın yapma imkanı sunmaktadır. Canlı yayın imkanından faydalanmak için Twitter üzerinden üyelik almanız gerekir. Twitter, kullanıcılarına özel olan canlı yayın paylaşımlarını diğer kullanıcılar rahatlıkla izleme imkanı bulur. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise canlı yayının nasıl yayınlanacağı konusunda seçeneklerinizin olmasıdır. Eğer genel bir canlı yayın yapmak istemiyorsanız gizlilik ayarları ile oluşturduğunuz videoyu gizleme imkanı bulabilirsiniz. Periscope’ta video gizleme özelliğinin yanında konum bildirim ayarlarınıza da dikkat etmeniz gerekir. İçeriğin Twitter’da yayınlanıp yayınlanamayacağına kendiniz karar verebilirsiniz. Periscope videolarınız kullanılıyor ve siz bu yayınların zaman içinde farklı kullanıcılar tarafından yayınlanmasını istemiyorsanız, Periscope videosunu silme konusunda teknik ve hukuki destek alabilirsiniz.

Periscope Telif Hakkı İhlali

Periscope üzerinden telif hakları ihlalini kapsayan ve size sıkıntı yaratacak içeriklerle mücadele etmek oldukça zorlu bir süreç olsa da, uzman bir destek ekibiyle çalışarak, bu sorunla mücadele edebilirsiniz. Twitter, son dönemde bu konuda önemli adımlar atmakta. Telif şikayetleri sonucunda birçok içerik kaldırılsa da, ne yazık ki Periscope, bu ihlallerin yapılması için oldukça uygun bir ortam halini alabiliyor.

Periscope Videolarını Kaldırma

Twitter ya da farklı platformlar üzerinden yayınlanan ve size ait olan içerikleri engellemek için yasal yollara başvurmalısınız. İnternetten içerik silme çalışması için birçok adım atılması gerekir. Arama sonuçlarından, çeşitli internet sitelerinden ve Periscope’tan videoları kalıcı olarak silmek için hukuki yolların yanı sıra, teknik çalışmalardan da yararlanabilirsiniz. İçeriklerinizi kaldırma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, Distile Online ekibinden yardım alabilirsiniz.

İletişim İçin: +90 850 885 10 12

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir