Periscope Üzerinden Eski Videoyu Kaldırmak

Periscope Üzerinden Eski Videoyu Kaldırmak

Periscope, anlık canlı yayınlar gerçekleştirmeye yarayan bir sosyal medya platformu olarak bir döneme damgasını vurmuştu. Fakat sürekli olarak yeni sosyal medya uygulamalarının ortaya çıkması ve pek çok uygulamanın canlı yayın özelliğini aktif hale getirmesi ile zaman içinde unutulmaya başladı. Peki Periscope üzerinde yer alan eski videoları kaldırmak mümkün mü ve bunun için ne yapmak gerekiyor?

Periscope Üzerinden Eski Videoları Kaldırmanın Önemi

Her ne kadar bir dönem büyük bir popülarite kazanmış olsa da, günümüzde Periscope uygulamasının aynı popülariteye sahip olduğunu söylemek çok güç. Periscope hayatımızdan yavaş yavaş ayrılıyor olsa da, bugüne kadar yapılmış olan canlı yayınlar ve eski videolar hale i̇nternet ortamındaki varlığını sürdürmeye devam ediyor. Özellikle eski hesaplarına erişimlerini kaybeden ve bu hesaplar üzerinde bulunan canlı yayınları ya da videoları kaldırmak isteyen kullanıcıların ciddi problemler yaşadığını biliyoruz. Çünkü burada yer alan canlı yayın ve videolar kişiler hakkında yanlış bir izlenim ve negatif bir algı yaratabilir. Örneğin nitelikli bir kariyer planlaması yapan bir kişinin eski ve hoş olmayan Periscope yayınlarının ortaya çıkması, söz konusu kariyer planlamasını olumsuz olarak etkileyebilir. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Bir diğer yandan örneğin günümüzde yükselmekte olan bir sanatçı ya da politik figürseniz, sizden hoşlanmayan insanlar ya da rakipleriniz sizi alt etmek için ciddi çaba sarf edebilir. Nitekim artık savunmadığınız düşünceleri ya da toplum tarafından hoş karşılanmayacak olan görüntüleri içeren canlı yayın ya da videolar aleyhinizde kullanılabilir. Aynı zamanda bu durum kısa süre içerisinde bir sosyal medya lincine dönüşerek size ciddi zararlar verebilir. Bu yüzden Periscope hesapları üzerinde yer alan canlı yayınların ve eski videoların kaldırılması, hem nitelikli bir kariyer planlaması açısından, hem de daha güzel bir gelecek ve online itibar kazanmak açısından büyük önem taşır. 

Periscope Üzerinden Eski Videolar Nasıl Kaldırılır?

Size zarar veren ya da müstehcen görüntülerinizi içeren bir videonun Periscope üzerinde yayınlanması ya da Periscope üzerinden alınarak Youtube gibi video paylaşım sitelerinde yayınlanması suç teşkil eder. Böyle durumlarda hem Youtube üzerinden hem de Periscope üzerinden söz konusu videonun kaldırılması için bir şikayet talebi oluşturabilirsiniz. Eğer yayınlanmış olan video kendi hesabınızda yer alıyorsa, bu videoyu zaten kolay bir şekilde kaldırabilirsiniz. Eğer başkasının hesabında yer alıyorsa, doğrudan o kullanıcı ile iletişime geçerek videoyu kaldırmasını talep edebilir, gerekli görüldüğü durumlarda hukuki bir süreç başlatabilirsiniz. Fakat Periscope videolarının Youtube’da ya da çeşitli sosyal medya platformlarında paylaşıldığı hallerde, durum çok daha kompleks bir hal alır.

Bir Periscope videosu, Periscope üzerinden alındığı ve farklı platformlarda paylaşılmaya başladığı andan itibaren artık takibini yapmak oldukça zor bir hale gelir. Nitekim kısa süre içerisinde pek çok hesap ya da haber sitesi tarafından paylaşılabilir. İşte böyle durumlarda bireysel bir çaba ile bu durumun üstesinden gelmek ve söz konusu Periscope yayınını tamamen ortadan kaldırmak oldukça zordur. Bu noktadan itibaren bu süreci sizin için yönetebilecek profesyonel bir ekibe ihtiyacınız var demektir. 

Distiler sizler için i̇nternet üzerinden kaldırılmasını istediğiniz eski Periscope videolarının takibini yaparak, bu videoların i̇nternet ortamından tamamen kaldırılmasını sağlar. Distile tarafından sağlanan bu hizmet sayesinde dijital ortamda temiz bir sayfa açabilir ve böylelikle online itibarınızı çok daha sağlıklı bir şekilde yeniden inşa edebilirsiniz. Siz de algı ve itibar yönetimi gibi konularda profesyonel destek almak, hizmet detayları hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir