Pinterest ve Snapchat’te İstenmeyen İçerikleri Kaldırma Yöntemleri

Pinterest ve Snapchat’te İstenmeyen İçerikleri Kaldırma Yöntemleri

Pinterest ve Snapchat dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformlarından ikisi. Pinterest’te modadan yemek tariflerine, sanattan seyahate kadar pek çok konuda kullanıcıların paylaşımlarını görmek ve yeni fikirler edinmek mümkün. Snapchat ise kullanıcıların çeşitli filtreler kullanarak paylaşımlar yaptığı ve başka kullanıcıların paylaşımlarını gördüğü bir sosyal medya platformu. Bu iki platform hem görsel olarak istenilen şeyleri bulmak hem de keyifli vakit geçirmek için son derece ideal. Fakat bazen istenmeyen içerikler can sıkıcı olabilir ve kaldırılmaları gerekebilir. Peki Pinterest ve Snapchat’te istenmeyen içerikleri kaldırma yöntemleri nelerdir?

Pinterest ve Snapchat’te İstenmeyen İçerikleri Kaldırmak

Hem Pinterest hem de Snapchat kullanıcılarını koruyan topluluk kurallarına sahiptir. Fakat bazen politikaların yetersiz kalması ya da inceleme süreçlerinin uzun sürmesi nedeniyle kullanıcıların mağduriyet yaşadığı da bir gerçek. Eğer Pinterest ve Snapchat üzerindeki içerikleri kendiniz kaldırmak isterseniz uygulayabileceğiniz yöntemler mevcut. Örneğin Pinterest için kaldırmak istediğiniz gönderinin üst kısmında bulunan üç nokta simgesine tıklayabilir ve buradan “Pin’i bildir” seçeneği ile söz konusu Pinterest gönderisinin kaldırılması için talepte bulunabilirsiniz. Snapchat içinse içeriklerin sağ üst kısmında bulunan dişli simgesine tıklayabilir ve buradaki menüde bulunan “Rapor et” seçeneği ile söz konusu içerik hakkında şikayette bulunabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak bu platformların yardım sayfalarından da destek alabilirsiniz. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Yine de yukarıdaki yöntemleri uyguladığınız zaman içeriklerin kaldırılacağını garanti etmek ne yazık ki mümkün değil. Çünkü bu platformlar sizden bu içeriğin neden kaldırılmasını istediğinizi söylemenizi talep eder. Burada isterseniz spam ya da uygunsuz içerik olarak bir işaretleme yapabilir, isterseniz kendi argümanlarınızı anlatabilirsiniz. Tüm bu süreç tamamlandıktan sonra ise inceleme süreci başlar ve nihayetinde sonuç size bildirilir. İki platformda da inceleme süreci genellikle uzun sürer. Bu süreç bazen 2 hafta bazen de daha fazla sürebilir. Bu da geçen süreçte kullanıcıların ya da markaların istenmeyen içerikler nedeniyle ciddi zararlar görmesine neden olabilir. Dolayısıyla istenmeyen içeriklerin doğrudan platform aracılığıyla kaldırılmasını sağlamak, hızlı ve etkili bir çözüm isteyenler için doğru yöntem değildir. 

Pinterest ve Snapchat İçerikleri Nasıl Kaldırılır?

Eğer pinterest ve Snapchat üzerindeki istenmeyen içerikleri kaldırmak istiyorsanız, bu konuda profesyonel destek veren ekiplerden destek almanız önerilir. Alanında uzman bir teknik ekip ve uluslararası alanda faaliyet gösteren bilişim hukuku uzmanları ile çalışan Distile, istenmeyen Snapchat ve Pinterest içeriklerinin kaldırılması için şu adımları izler: 

  • Pinterest, Snapchat ve arama motorları kapsamlı bir şekilde taranır ve istenmeyen tüm içerikler tespit edilir,
  • Söz konusu içeriklere teknik ve hukuki müdahale gerçekleştirilir,
  • İstenmeyen içerikler yalnızca Pinterest ve Snapchat üzerinden değil, aynı zamanda arama motoru sonuçlarından da kalıcı olarak kaldırılır,
  • Distile Monitör Sistemi ile i̇nternet ortamı 7/24 taranır ve istenmeyen Pinterest ve Snapchat içeriklerinin anlık olarak tespit edilmesi ve kaldırılması sağlanır. 

Distile, geliştirmiş olduğu hızlı ve etkili çözümler ile kaldırılan içeriklerin geri gelmeyeceğini garanti eder. Eğer istenmeyen içerikler nedeniyle ortaya çıkan bir itibar kaybı varsa, bu alandaki etkili çözümleri ile itibarın yeniden inşasını sağlar. Bunu da sahip olduğu güvenilir basın ilişkileri, içerik üretimi, sosyal medya gündem oluşturma çalışmaları ve SEO hizmetleri ile aracılığıyla gerçekleştirir. Eğer siz de istenmeyen Snapchat ve Pinterest içeriklerinden hızlı ve etkili şekilde kurtulmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilir ve bir görüşme planlayabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir