Reddit’te Yanıltıcı İçeriklere Müdahale: Distile İle Adım Adım Kılavuz

Reddit'te Yanıltıcı İçeriklere Müdahale: Distile İle Adım Adım Kılavuz

Sosyal medya platformları, i̇nternet haber ajanslari ve forumlar da dahil olmak üzere, çeşitli sosyal mecralarda çok sayıda yanıltıcı içerik bulunuyor. Bu içerikler özellikle işletmelere ya da markalara yönelik olduğunda itibar kaybı ya da ürün ve hizmet satışında düşüş gibi problemlerle karşılaşılabiliyor. Söz konusu mecralar arasında büyük etkiye sahip olan platformlardan biri de şüphesiz ki Reddit. Peki Reddit üzerindeki yanıltıcı içeriklerin marka itibarı üzerindeki etkisi ne ve bu içeriklere müdahale sürecinde Distile’nin izlediği adımlar neler?

Reddit Üzerindeki Yanıltıcı İçeriklerin Marka İtibarına Etkisi

2005 yılında kurulmuş olan sosyal içerik platformu Reddit, 2024 yılı itibarıyla aylık 430 milyon aktif kullanıcıya sahip ve bu rakam günümüzde X olarak bilinen Twitter’ın bile üstünde. Dolayısıyla böylesine büyük bir kitlenin marka ve işletme itibarına etki etmemesi düşünülemez. Söz konusu durum Reddit üzerinde yayınlanan bir yanıltıcı içeriğin milyonlarca kişi tarafından görülmesi demektir. Ayrıca yanıltıcı içeriklerin Reddit’ten çıkarak farklı sosyal medya platformlarına sıçraması tamiri imkansız sorunlara yol açabilir.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Yanıltıcı içeriklerin en önemli olumlu etkisi kullanıcı güveninin zarar görmesidir. Ortaya çıkan bu kriz etkili kullanıcı iletişimi ile çözülemez ve zamanında etkili adımlar atılmazsa, işletmelerin ya da markaların varlıklarının tehlikeye girmesi anlamına gelebilir. Özellikle ürün ve hizmet satışının durması, ciddi maddi zararlara neden olarak işletmelerin iflasa giden bir süreçle karşı karşıya kalmalarına neden olabilir. Alanında uzman ve deneyimli bir ekiple çalışan Distile, Reddit üzerindeki yanıltıcı içeriklere anlık olarak müdahale ederek, işletmelerin yanıltıcı içeriklerden minimum şekilde etkilenmesini sağlar. 

Reddit’teki Yanıltıcı İçeriklerle Mücadelede Distile’nin İzlediği Adımlar

Distile, Reddit üzerindeki yanıltıcı içerikleri kaldırma sürecini alanında uzman bir teknik ekip, özel olarak geliştirilmiş algoritmalar ve uluslararası alanda deneyimli bilişim hukuku uzmanları ile gerçekleştirilir. Distile tarafından yanıltıcı Reddit içeriklerini kaldırırken izlenen başlıca adımlar ise şunlardır: 

Yanıltıcı İçeriklerin Tespit Edilmesi

Tüm Reddit platformu hem manuel olarak hem de Distile tarafından geliştirilmiş algoritmalar kullanılarak taranır ve tüm yanıltıcı içerikler tespit edilir. Bu süreçte hem işletme ve marka isimlerinden hem de işletmeler ve markalarla ilişkili anahtar kelimelerden faydalanılır. Bu süreçte yalnızca yanıltıcı içerikler değil, aynı zamanda olumsuz yorumlar da tespit edilir.

İçeriklerin Kalıcı Olarak Kaldırılması

Distile teknik ekibi tarafından gerçekleştirilen müdahale ile tüm yanıltıcı içerikler ve olumsuz yorumlar yalnızca arama motoru sonuçlarından değil, kaynaklarından da kalıcı olarak kaldırılır ve bir daha geri gelmeyecekleri garanti edilir.

7/24 İzleme ve Takip

Distile tarafından özel olarak geliştirilen ve markaların korunması adına en etkili araçlardan biri olan Distile Monitör Sistemi, Reddit platformunun 7/24 taranarak olumsuz içeriklerin anlık olarak tespit edilmesini sağlar. Böylelikle içeriklerin olumsuz etkiler yaratmadan, hızlı bir şekilde kaldırılması mümkün hale gelir. 

Geri Bildirim ve Raporlama

Tespit edilen tüm yanıltıcı Reddit içerikleri ve olumsuz yorumların yanı sıra kaldırılan içeriklerin tamamı ile ilgili elde edilen geri bildirimler düzenli olarak raporlanır. Söz konusu geri bildirimler doğrultusunda marka koruma stratejilerinin iyileştirilmesi sağlanır. 

Distile, olumsuz içeriklerin yarattığı olumsuz etkilerin giderilmesi ve marka itibarının güçlendirilmesi adına da gerekli çalışmaları yürütür. İçerik üretimi, basın ilişkileri ve SEO çalışmaları ile markaların zarar gören itibarının yeniden inşa edilmesi ve güçlendirilmesi, yine Distile’nin 20 yıllık sektör tecrübesi ile etkili bir şekilde gerçekleştirilir. Siz de şimdi Distile ile iletişime geçebilir ve yanıltıcı içeriklerle mücadeleye hemen başlayabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir