www.filmciabi.com | www.filmeti.com | www.coptikfilm.com | www.zkefilms.com | www.irisefilms.com | www.hblfilms.com | www.hausfilms.com | www.akibafilm.com | www.kumefilm.com | www.bigifilm.com
Sahte Hesap Açanlara Yaptırımlar Nelerdir | Distile

Sahte Hesap Açanlara Yaptırımlar Nelerdir

Sahte Hesap Açanlara Yaptırımlar Nelerdir?

Son yıllardır sosyal medyada harcanılan zaman tahmin edildiğinden fazladır. Dünya nüfusunun 6/2 oranında kişi sosyal mecralarda dolaşmaktadır. Özelikle son dönemlerde yediden yetmişe herkese ait olan bir sosyal hesap bulunmaktadır. Tabi bu hesapların 10 da 1 sahte hesaplardan oluşmaktadır.

Sahte hesap oluşturmak, başkalarına ait ismi, resmi ve kişisel bilgileri kullanmak ciddi önem taşıyan bir suçtur. İnstagram, facebook, twitter gibi sosyal medya sitelerinde fake hesap açmak çok kolaydır. Özellikle ünlü kişilerin isimleri hayran ve fan kitlesi çok oluğu için bu kişilerin sahte hesapları daha çok açılmaktadır. Aslında isim olarak açılan sahte hesap da sorun olmaz ama açılan hesap da ismi alınan kişinin bilgileri, resimleri, özel bilgileri paylaşıldığı zaman bu cezası olan bir suçtur.

Fake Hesap Açmanın Cezası

Sahte hesap açanlara Türk ceza kanunu maddelerinde yer alan açıklamalarda kişilik haklarını ve özel hayatın gizliliğin ihlal edilmesine karşılık cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Başkasına ait olan bir resmi kendi resminiz gibi kullanmak, özel bilgilerini paylaşmak, kişiye hakaret edici hitamlarda bulunmak gibi unsurları barındıran her kişi suçludur. Mahkemelerde yargılandıktan sonra yaptığı kişilik hakkı zedeleme ve gizlilik ihlali durumuna göre açılan sahte hesap cezası olarak para ve hapis cezası verilmektedir.

Ünlülere açılan fan sayfaları bu kategoriden ayrı bir gruptadır. Fan sayfalarında ünlüye olan hayranlıklar ve sevgi paylaşımları yapılmaktadır. Ünlü kişi davranılmadığından sorun teşkil etmemektedir. Bu ardaki ince çizgiyi anlamak önemlidir.

Distile İle Sahte Hesap Kapattırma

İşinin ehli olan distile danışmanlık uzun yıllar boyunca bilişim sorunlarının her çeşidi ile uğraştığından nerde ne yapılması gerektiğini, nasıl bir yol izlenmesi gerektiği çok iyi bilmektedir. Fake hesap patlatma, sahte hesap kapattırma, fake hesap cezai yaptırım uygulatma, sahte hesap davaları takibi ve sonucu ulaştırma gibi problemlerinizde distile danışmanlık gidebileceğiniz en doğru adrestir.

Bilişim ve internet ortamında olabilen her türlü problemleriniz için ditile ile irtibata geçip detaylı bilgi alabilirsiniz. İlgilendiği tüm sorunları sizi yormadan en kısa sürece sonuca ulaştıran distile ekibi işinde profesyonel olan kişilerden oluşmaktadır. Her türlü sorunlarınız için distile danışmanlıktan destek alabilirsiniz.Bizi Arayın

Bir cevap yazın

ÜZERİNDEN BİZE SORULARINIZI SORABİLİRSİNİZ

7 GÜN 24 SAAT HİZMETİNİZDEYİZ

Duyuru ve kampanyalarımız hakkında

bilgi almak için e-posta adresinizi bırakın

Olumsuz haber ve içerik kaldırma

Adınızın geçtiği internet sayfalarını kaldırma

Fotoğraf veya Video içerikleri kaldırma

ve benzer sorunlarınız için...

Olumsuz haber ve içerik kaldırma

Adınızın geçtiği internet sayfalarını kaldırma

Fotoğraf veya Video içerikleri kaldırma

ve benzer sorunlarınız için...

Adres : Fulya mh. Prof. Dr. Bülent Tarcan cd No:14 Kat:1 Şişli, İstanbul

BİZE ULAŞIN

İNTERNETTEN KALDIRTMAK İSTEDİĞİNİZ TÜM İÇERİKLER İÇİN