Sahte Hesap Açanlara Yaptırımlar Nelerdir

Sahte Hesap Açanlara Yaptırımlar Nelerdir

Sahte Hesap Açanlara Yaptırımlar Nelerdir?

Son yıllardır sosyal medyada harcanılan zaman tahmin edildiğinden fazladır. Dünya nüfusunun 6/2 oranında kişi sosyal mecralarda dolaşmaktadır. Özelikle son dönemlerde yediden yetmişe herkese ait olan bir sosyal hesap bulunmaktadır. Tabi bu hesapların 10 da 1 sahte hesaplardan oluşmaktadır.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Sahte hesap oluşturmak, başkalarına ait ismi, resmi ve kişisel bilgileri kullanmak ciddi önem taşıyan bir suçtur. İnstagram, facebook, twitter gibi sosyal medya sitelerinde fake hesap açmak çok kolaydır. Özellikle ünlü kişilerin isimleri hayran ve fan kitlesi çok oluğu için bu kişilerin sahte hesapları daha çok açılmaktadır. Aslında isim olarak açılan sahte hesap da sorun olmaz ama açılan hesap da ismi alınan kişinin bilgileri, resimleri, özel bilgileri paylaşıldığı zaman bu cezası olan bir suçtur.

Sahte Hesap Açanlara Yaptırımlar NelerdirFake Hesap Açmanın Cezası

Sahte hesap açanlara Türk ceza kanunu maddelerinde yer alan açıklamalarda kişilik haklarını ve özel hayatın gizliliğin ihlal edilmesine karşılık cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Başkasına ait olan bir resmi kendi resminiz gibi kullanmak, özel bilgilerini paylaşmak, kişiye hakaret edici hitamlarda bulunmak gibi unsurları barındıran her kişi suçludur. Mahkemelerde yargılandıktan sonra yaptığı kişilik hakkı zedeleme ve gizlilik ihlali durumuna göre açılan sahte hesap cezası olarak para ve hapis cezası verilmektedir.

Ünlülere açılan fan sayfaları bu kategoriden ayrı bir gruptadır. Fan sayfalarında ünlüye olan hayranlıklar ve sevgi paylaşımları yapılmaktadır. Ünlü kişi davranılmadığından sorun teşkil etmemektedir. Bu ardaki ince çizgiyi anlamak önemlidir.

Distile İle Sahte Hesap Kapattırma

İşinin ehli olan distile danışmanlık uzun yıllar boyunca bilişim sorunlarının her çeşidi ile uğraştığından nerde ne yapılması gerektiğini, nasıl bir yol izlenmesi gerektiği çok iyi bilmektedir. Fake hesap patlatma, sahte hesap kapattırma, fake hesap cezai yaptırım uygulatma, sahte hesap davaları takibi ve sonucu ulaştırma gibi problemlerinizde distile danışmanlık gidebileceğiniz en doğru adrestir.

Bilişim ve internet ortamında olabilen her türlü problemleriniz için ditile ile irtibata geçip detaylı bilgi alabilirsiniz. İlgilendiği tüm sorunları sizi yormadan en kısa sürece sonuca ulaştıran distile ekibi işinde profesyonel olan kişilerden oluşmaktadır. Her türlü sorunlarınız için distile danışmanlıktan destek alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir