Sahte Hesaplar Nasıl Şikâyet Edilir?

Sahte Hesaplar Nasıl Şikâyet Edilir?

Sahte Hesaplar Nasıl Şikâyet Edilir?

Hesaplarınızda aynı bilgileri içeren sahte hesap nasıl şikâyet edilir problemlerinde, isminize açılan ya da isminize oluşturulan sahte hesaplar şikayet edilmelidir. Aksi durumda sahte hesapla sizin isminize dolandırıcılık yapılabilir ya da uygunsuz içerikler paylaşılabilir.

Sahte Hesap Kapatılabilir Mi?

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

İnternetin yaygın olarak kullanılması ile birlikte sosyal ağların kullanıcıları da hızla artmaktadır. Özellikle İnstagram, Twitter ve Facebook en çok kullanılan ağlar olup geniş bir kullanıcı kitlesi vardır. Bu sosyal ağlar sayesinde insanlar fikirlerini özgür bir şekilde birçok kitleye ulaştırabilmektedir. Bu durum sahte hesapların tehlikeli bir duruma gelmesine sebep olmaktadır ve sahte hesap kapattırma işlemi uygulanabilmektedir.

Sahte Hesaplar Nasıl Şikâyet Edilir?Sahte sosyal hesaplar nedeni ile kişilerin maddi ve manevi zararlara uğrayabilir. Bu gibi durumlarda sahte sosyal hesaplar kapattırılıp kişilerin olası kayıplarının olmaması için çok önemlidir. Bu tür sosyal ağlarda engelle veya şikâyet gibi butonlar konulmuş olsa da bu zamanın uzun olması ve yapılan işlemlerin yetersiz olması nedeni ile hukuki yollardan halletmek bir zorunluluk haline gelmiştir. Özellikle de ünlü insanların başına sıklıkla gelmektedir. Bu olaylardan sosyal medya hesabı açılması kişilerin onurlarının zarar görmesi ve haklarında doğru olmayan konuların iddia edilmesine neden olmaktadır.

Distile İle Sahte Hesap Sorunları

Sahte hesap ile ilgili bildirim iletileri duruma bağlı olarak değişebilir. Cihazınızı kayıp olarak işaretlerseniz ve sahte hesap oluşturulursa, distile hassas bilgilerinizi güven altında tutmak için aktif olan kullanıcı hesaplarına erişimi engeller. Aygıtı kullanmayı deneyen bir kişinin sadece sahte hesap kullanabilmesine izin verilir. Sahte hesap belirli çerçeve de kullanılabilen bir misafir hesap türüdür ve cihazınız kurtarıldı şeklinde işaretlenene kadar var olan sistem hesabı olarak kullanılır.

Bu, herhangi bir kişinin diğer kullanıcı hesaplarında oturum açmasını ya da kullanıcıların bilgilerine erişmesini engeller. Distile çalınmış olan bilgisayarın ya da kayıp bilgisayarın kullanımını ve konumunu izleme yolu ile kurtarılabilmesine yardımcı olur. Bilgisayar normal çalışırken sahte hesap aktif hale geldiğinde, bu hesapta oturum açıldığı zamanlarda elektronik posta adresine gönderilmek üzere, bilgisayara şüpheli durumla ilgili bilgilerin olduğu bir geri bildirime sebebiyet verir ve sahte hesap kaldırma işlemi yapılabilmektedir.

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir