Sahte Yetkili Servisleri İnternetten Kaldırtmak

Sahte Yetkili Servisleri İnternetten Kaldırtmak

SAHTE YETKİLİ SERVİSLERİ İNTERNETTEN KALDIRTMAK

Kuruluş, markalaşma, yasal süreçler, patent gibi birçok zorlu süreci tamamlayarak hizmet vermeye başlamış firmaların en çok karşılaştığı sorunlardan bir tanesi sahte yetkili servislerdir. Sahte yetkili servisler genellikle daha önce söz konusu firmanın bir departmanında bir süre çalıştıktan sonra kendi işini kurmak amacıyla firmadan ayrılan kişiler tarafından oluşturulmaktadır. Firmadan ayrıldığı zamana kadar olan ürünlerin donanımını ve tüketicinin karşılaşacağı sorunlara dair bilgisi olsa da değişen ve gelişen teknolojiye ayak uydurmaları mümkün olmamaktadır. Buna rağmen kendilerini piyasada yetkili servismiş gibi tanıtarak eksik teknik hizmet vermenin yanında orijinal yedek parça yerine yan sanayi diye adlandırılan sahte yedek parçaları kullanarak tüketiciyi mağdur etmektedirler. Firmaların bu durumda müşteri ile ilişkileri zorlaşırken tüketiciler de mağdur olmaktadır.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Sahte Yetkili Servis Tuzağına Dikkat

Yetkili servis iletişim bilgilerini internetten arayan tüketiciler daha çok sahte yetkili servislerle karşılaşıyorlar. Tuzak genelde internet üzerinden işliyor. Arama motorlarındaki bazı özellikleri değerlendiren sahtekarlar kendi iletişim bilgilerini daima arama sayfasının üstünde tutarak müşterinin ilk aradığı numara olmaya çalışmaktadırlar. TÜSODER Başkanı Aydın AĞAOĞLU Tüketici hakem heyetlerine müracaat etmelerini tavsiye ediyor.

Sahte Yetkili Servisleri İnternetten Kaldırtmakİçeriği Google’dan Kaldırtmak

Üretici açısından ise Google’a ait bir adres olan support.google.com adresinden içeriği Google’dan kaldırma sayfasına giderek içeriğin görüntülendiği her bir Google hizmeti için ayrı bir bildirim gönderilmesi gerekiyor. ‘Bir sitenin şüphe uyandırıcı aktivite içinde olduğunu görüyorum’ butonunu tıkladıktan sonra açılan pencereden gerekli talimatları uygulayarak şikayetinizi bildirebilirsiniz. Google şikayeti yerinde ve uygun bulursa 24 saat içinde aramalardan kaldırıyor. Fakat sahte yetkili servisleri internetten kaldırtmak sadece Google’dan kaldırtmakla mümkün olmuyor.

Hukuki Ve Profesyonel Destek Almak Mümkün Mü

Yasal yetkili servismiş gibi algı oluşturan sahte yetkili servisleri internetten kaldırtmak için 5651 sayılı yasa kapsamında hukuki destek almak mümkündür. Söz konusu içerik Bilişim avukatı tarafından kaldırılması için gerekli yasal işlemlerin yapılması dışında ayrıca istenmeyen içeriklerin arama motorları ‘cache’ verilerinden silinmesi, bir başka anlatımla internet arama motorlarından ön bellek bilgilerinin silinmesi (geçmişi sil) hukuken mümkündür.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir