Sahte Yetkili Servislerin Arama Sonuçlarından Kaldırılması

Sahte Yetkili Servislerin Arama Sonuçlarından Kaldırılması

Alışverişten sosyalleşmeye, izleme ve okuma deneyiminden ihtiyaçların karşılanmasına kadar pek çok alışkanlık dijital dünyaya taşınmış durumda. Artık herhangi bir şeye ihtiyacımız olduğu zaman ilk baktığımız kaynak her zaman i̇nternet. Örneğin evimizde herhangi bir beyaz eşya arızalandığı zaman bir yetkili servise ulaşmak için hemen arama motorlarına başvuruyoruz. Fakat i̇nternet üzerinde bilgi kirliliğinin çoğalması, listelenen sonuçların doğruluğunu da sarsmış durumda. Yani arama motorlarında listelenen yetkili servisler arasında sahte olanlarla karşılaşmak da mümkün. Bu durum yetkili servis ihtiyacı olanlara zarar verir. Fakat bir diğer yandan size ait olan bir markanın logosunun kullanılması ve sahte bir yetkili servis hizmeti verilmesi, markanızın itibarının sarsılmasına da neden olur. Peki sahte yetkili servisler arama sonuçlarından nasıl kaldırılır?

Arama Sonuçlarında Listelenen Sahte Yetkili Servisler

Günlük yaşantımızda kullandığımız, beyaz eşya ve elektronik aletler de dahil olmak üzere pek çok cihazın arızalanması mümkün. Bu cihazların tamir edilmesi, onarılması ya da rutin bakımlarının yapılması için, garanti süreçleri de göz önünde bulundurularak en sık başvurulan araçlar yetkili servisler. Günümüzde pek çok konuda olduğu gibi, yetkili servis ihtiyacımız olduğunda da bununla ilgili olarak ilk aramayı arama motorları üzerinden gerçekleştiriyoruz. Arama motorları çoğu zaman bizi en doğru sonuçlara götürmek konusunda etkili. Fakat bazen kötü niyetli ya da başka markaların itibarını kullanarak haksız kazanç elde etmeyi düşünen kişiler, bu arama sonuçlarına olumsuz etki edebilir. Bu durum hem yetkili servis ihtiyacı olan kişiler için, hem de gerçek yetkili servisler için kötü sonuçlar doğurabilir.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Örneğin herhangi bir marka eşyanızın bakımlarının ya da onarımının yapılması durumunda ilk başvuracağınız kaynak bir yetkili servistir. Günümüzde farklı araçlar kullanılarak tıpkı markalar ve kişiler gibi, yetkili servislerin de kendilerini arama motorlarında üst sıralarda listelemesi mümkündür. Yetkili servis ihtiyacı olan kişiler için bu durum hem gereğinden daha fazla maliyetlerle karşılaşmak hem de cihazların zarar görmesi ile sonuçlanabilir. Fakat burada asıl önemli olan konu, sahte yetkili servislerin büyük markaların itibarına ciddi olarak zarar verme ihtimalidir. Dolayısıyla bu durum o markanın insanların zihinlerinde negatif bir şekilde yer almasına neden olabilir. Bu yüzden de marka itibarının korunması için sahte yetkili servislerin arama sonuçlarından kaldırılması gerekir. 

Sahte Yetkili Servisler Arama Sonuçlarından Nasıl Kaldırılır?

Herhangi bir yetkili servisin, kendilerinin dahil olmadığı ya da kendilerine ait olmayan bir markanın logosunu kullanması ve kendisini o markanın yetkili servisi olarak tanıması bir suç teşkil eder. Bu en temelde bir telif hakkı ihlalidir. Bu yüzden markalar söz konusu sahte yetkili servisler hakkında cezai işlemle sonuçlanabilecek bir hukuki süreç başlatabilir. Fakat hem marka itibarını korumak hem de süreci hızlı bir şekilde sonuçlandırmak isterseniz, söz konusu sahte yetkili servislerle iletişime geçmek ve mevcut eylemlerin sonlandırılmasını istemek de bir yöntemdir. Fakat bunun mümkün olmadığı durumlarda alanında uzman bir avukatla çalışarak hukuki bir süreç başlatmak genellikle istediğiniz sonuçları verir.

Eğer çok daha hızlı ve etkili bir sonuç almak isterseniz, Distile ile çalışarak tüm sahte yetkili servislerin arama sonuçlarından kalıcı olarak kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Distile ayrıca sizler için arama sonuçlarının takibini düzenli olarak yaparak sahte yetkili servislerin raporlanmasını sağlar. Böylelikle yeni açılmış olan sahte yetkili servis sitelerinin ve haberlerinin kaynaklarından kaldırılması sağlanmış olur. Siz de online içerik kaldırma hizmetleri ve online itibar yönetimi gibi konularda profesyonel destek almak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir