Sahte Yetkili Servislerin Google’dan Kaldırılması

Sahte Yetkili Servislerin Google’dan Kaldırılması

Artık herhangi bir bilgiye ulaşmak istediğimizde, bir hizmet ya da ürün satın almamız gerektiğinde fikir topladığımız ilk yer arama motorları. Bir yetkili servise ihtiyacımız olduğu anlar için de bu geçerli. Fakat herhangi bir arama motorunda bir markanın yetkili servisi ile ilgili araştırma yaptığınızda, listelenen sonuçların her zaman gerçek yetkili servisleri içerdiğinden o kadar da emin olmayın! Çünkü internet ortamı yetkili servis olduğunu iddia eden sayısız servisle dolu. Peki söz konusu sahte yetkili servisler marka itibarına ne şekilde zarar veriyor ve bu durumun önüne geçmek için yapılabilecekler neler?

Sahte Yetkili Servislerin Marka İtibarına Etkisi

Elektronik cihazların arızalanması durumunda ilk olarak arayışına girdiğimiz şey yetkili servisler. Eğer elinizde basılı bir liste bulunmuyorsa, muhtemelen yapacağınız ilk şey arama motorlarını kullanarak bir yetkili servis aramak. Nitekim herhangi bir markanın şehrinizdeki yetkili servislerini arattığınızda, çok sayıda sonuç listelendiğini görürsünüz. Fakat bunların çoğu markalar tarafından yetkilendirilmiş olan, lisanslı yetkili servisler değil. Yani aslında çoğu sahte. Burada bir markanın maddi çıkar elde etmek amacıyla izinsiz olarak kullanılması söz konusu. Bu sahte yetkili servisler aracılığıyla bir hizmet alındığında, hem kullanıcılar aldıkları hizmetten görmeyi bekledikleri verimi alamıyor hem de bu durum marka itibarının olumsuz olarak etkilenmesine neden oluyor.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Gerek çeşitli arama motoru araçları kullanarak gerekse de bireysel çalışmalar sonucu herhangi bir markanın sahte yetkili servisinin Google’da üst sıralara yerleşmesi mümkün. Kullanıcıların büyük çoğunluğu Google’ın ilk sıralarında listelenen sonuçlara yönelme eğiliminde olduğu için, aslında farkında olmadan sahte yetkili servisler ile iletişime geçilmiş oluyor. Bazen alınan hizmet ekonomik ve verimli olmakla birlikte, yanlış ya da kötü parça kullanılması ve kalitesiz işçilik gibi faktörler uzun vadede ciddi problemler yaratabilir. Böylelikle kullanıcılar eşyaları kullanılamaz hale geldiği için maddi ve manevi olarak zarar görürken, bu durumun sosyal medya hesaplarında paylaşılması ya da kulaktan kulağa yayılması markaların itibarının zedelenmesine, mevcut müşterilerin kaybedilmesine ve potansiyel müşterilerinde uzaklaşmasına neden olur. Bu yüzden sahte yetkili servisler ile mücadelede gerekli adımların ivedilikle atılması gerekir.

Sahte Yetkili Servisler Google’dan Nasıl Kaldırılır?

Bir markanın logosunun ve isminin, marka tarafından yetkilendirilmiş bir servis tarafından kullanılması hem ahlaki olarak hem de hukuki olarak doğru değildir ve suç kapsamına girer. Bu durum en temelde bir telif hakkı ihlali yaratır ve markaların söz konusu yetkili servisler hakkında hukuki bir süreç başlatması ve cezai yaptırımlar talep etmesi mümkündür. Fakat hukuki bir süreç başlatarak marka ismini hukuki bir süreç içerisine dahil etmek istemediğinizde, doğrudan sahte yetkili servisler iletişime geçmeniz ve söz konusu durumun sonlandırılmasını istemeniz de bir yöntemdir. Bunun için alanında uzman avukatlar ile çalışmanız önerilse de, hukuki sürecin her zaman istediğiniz kadar hızlı sonuçlanmayacağını da bilmeniz gerekir!

Distile İle Sahte Yetkili Servislerden Kurtulun!

Distile 10 yılı aşkın süredir sahip olduğu sektör tecrübesi ile online algı ve itibar yönetimi gibi konularda profesyonel olarak hizmet verir. Alanında uzman avukatlar, medya ilişkileri departmanı ve sektör profesyonellerinden oluşan geniş teknik ekibi ile Distile, sahte yetkili servislerin Google’dan kaldırılması adına hızlı ve etkili çözümler sunar. Eğer siz de sahte yetkili servislerin sorun olmaktan çıkmasını istiyorsanız güvenli, hızlı ve etkili bir hizmet almak için hemen bizimle iletişime geçebilir ve yüz yüze bir görüşme planlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir