Sayfa İçi On-Page SEO Nedir?

Sayfa İçi On-Page SEO Nedir?

Herhangi bir web sitesinin, haberin ya da içeriğin arama motorlarının üst sıralarında yer alması adına yapılan çalışmalar bütünü SEO olarak adlandırılır. Search Engine Optimisation ya da arama motoru görünürlüğü olarak da adlandırılan SEO, bir dizi çalışmadan oluşur. SEO çalışmaları on-page yani sayfa içi olarak yapılabileceği gibi, off-page yani sayfa dışı olarak da yapılabilir. Peki sayfa içi on-page SEO nedir?

Sayfa İçi (On-Page) SEO Nedir?

Arama motorlarında bir web sitenin üst sıralarda çıkmasını sağlayan kurallar bulunur. Dolaysıyla bir web sitesinin, haberin ya da içeriğin üst sıralarda yer alması için arama motoru kurallarına göre ve SEO teknikleri ile inşa edilmesi gerekir. Dolaysıyla kullanıcılar bu konu ile ilgili bir arama yaptıklarında SEO teknikleri ile inşa edilmiş bu web site ilk sırada ya da üst sıralarda yer alır. Bir web sitenin ya da haberin üst sıralarda yer alması, o haberin ya da web site içeriğinin daha fazla insan tarafından görülmesini ve dolayısıyla daha yüksek bir bilinirlik ve daha fazla müşteri dönüşü elde edilmesini sağlar. Arama motorları düzenli olarak güncellemeler yapar ve SEO kuralları değişiklik gösterir. Bu yüzden tüm on-page SEO çalışmalarının sürekli olarak sürdürülmesi ve web sitelerinin, haberlerin ya da içeriklerin düzenli olarak güncellenmesi gerekir. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Sayfa İçi (On-Page) SEO Nasıl Yapılır?

Sayfa içi SEO çalışmaları yaparken ilk dikkat edilmesi gereken konu üretilen içeriklerin özgün ve kaliteli olması. Çünkü özgün olmayan içerikler arama motorları tarafından fark edilir ve bu tarz içerikler üst sıralarda yer almaz. Ayrıca üretilen web site tasarımı kullanıcı dostu olmalı ve ziyaretçilerin tekrar gelmesini sağlayabilmelidir. Tüm bunlara ek olarak SEO kontrollerini düzenli olarak yapmalı, anahtar kelime stratejilerinizi belirlemeli, başlık ve alt başlık dağılımını doğru şekilde yapmalı, site tasarımını mobil uyumlu bir hale getirmeli ve son olarak da yapısal veri işaretlemelerini doğru şekilde yapmalısınız. 

Elbette sayfa içi SEO çalışmalarında dikkat edilmesi gereken hususlar yalnızca bunlarla sınırlı değil. Örneğin oluşturulan URL’lerin mutlaka anahtar kelimelerde türetilmesi gerekiyor. Ayrıca belirli bir strateji çerçevesinde belirlenen anahtar kelimelerin içerik içerisine belirli bir miktarda dağıtılması gerekiyor. Hatta bazı anahtar kelimelerin ilk 100 kelime içerisine yerleştirilmesi çok daha etkili sonuçlar verecektir. Başlık hiyerarşisinin doğru şekilde inşa edilmesi büyük önem taşır. Başlıkların hem kullanıcıların ilgisini çekmesi hem de anahtar kelimeleri içermesi gerekir. Eğer içerik ya da haberde bir görsel kullanılacaksa, bu görselin de anahtar kelime ile etiketlenmesi faydalı olacaktır. Alt başlık kullanımlarını H1, H2 ve H şeklinde kullanmak içeriğin kalitesini artırır. Ayrıca güçlü bir sunucu ile hızlı bir siteye sahip olmanız gerekir. 

Tüm bu gereklilikleri yerine getirdiğiniz takdirde, sayfa içi SEO çalışmalarından alacağınız verim de maksimum seviyede olacaktır.

Sayfa İçi On-Page SEO Ne Gibi Avantajlar Sunar? 

Sayfa içi on-page SEO çalışmalarının en temel avantajı bir web sitesinin arama motoru sonuçlarına üst sıralarda görünmesini sağlanıyor olmasıdır. Aynı zamanda bu web sitesi içerisinde yer alan içeriklerin arama motorlarındaki indekslenme hızı da oldukça yüksektir. Bu çalışmalar kapsamında belirlenen doğru stratejiler ve doğru uygulamalar pazarlama yöntemlerinin hızlı ve etkili kullanılması ile sonuçlanır. Ayrıca SEO çalışmalarının maliyeti diğer pazarlama kanalları ile karşılaştırıldığında çok daha düşüktür.

Eğer siz de sayfa içi SEO çalışmaları ile arama motorlarında üst sıralarda yer almak isterseniz, Distile’nin alanında uzman ekipleriyle hemen şimdi iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir