Siteyi Erişime Engelletmek

Siteyi Erişime Engelletmek

Siteyi Erişime Engelletmek

İnternet doğru kullanıldığı zaman çok yardımcı olan sınırsız bir kaynaktır. Ancak bazı yapılan haberler, paylaşımlar vardır ki kişiyi çileden çıkartabilmektedir. Yayınlanan bazen uygunsuz haber, bazen çocuk istismarı haberi bazen de kötü alışkanlıklara teşvik eden veya yönlendiren paylaşımlar olabilmektedir. Bu durumda böylesine haberleri yapan site erişimini engellemek yasal olarak mümkündür.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Yasalar bile kişi sağlığını ve psikolojisini tehlikeye atan her türlü haberi ve siteyi kapatma kararı vermektedir. Tabi yasarlın erişim engelleme kararı verebilmesi için anayasa maddeleri içinde yer alan nedenleri teşkil etmesi gerekmektedir. Site sahibine ya da yayınlana habere gıcık olduk diye engelleme yaptıramazsınız. Yasa mağdur olanları koruduğu kadar site yöneticilerinin de haklarını korumaktadır.

Siteyi Erişime EngelletmekSite Erişimi Engelletme Nasıl Yapılır

İnternet ortamında yapılan haber içerikleri ya da paylaşımlar tamamen ahlaka aykırı ve toplum sağlığını tehlikeye eten türden ise kanuni hakkınız olarak o haberlere ya da siteye erişimi engelletebilirsiniz. Tabi tüm işlemlere girişmeden önce site yöneticileri ile iletişime geçmek en doğru adımların başında gelecektir. Site yöneticileri uygunsuz yayınlara erişim engeli yaptırmak istediğiniz paylaşımları kaldırmaz ise yasa yollara müracaat edebilirsiniz.

Erişim engeli koymak istediğiniz site için sulh ceza hakimliğine erişim engelletme dilekçesi ile müracaat etmeniz gerekmektedir. Verdiğiniz dilekçe doğrultusunda bir inceleme ve araştırma yapılarak size 24 saat içinde cevap verilir. Yapılan araştırmada kişilik haklarının ihlali, kurumsal şirketleri karalama, çocuk istismarı, fuhuş, bağımlılık yapan madde kullanımına yönlendirme, kumar oynatılan yerlere teşvik etme gibi erişim engelletme kararını veren maddeler içerdiği sürece size dönüş olumlu olacaktır. Karar sonucunda siteye erişim engeli konulacak ve suç değeri teşkil eden yayına göre de cezai yaptırım uygulanacaktır.

Distile İle Erişim Engelletme Hizmeti

Bilişim sorunları ile uğraşmak istemeyen mağdur olan kişilerin haklarını savunan ve siteye erişim engeli koydurma, haber kaldırma, resim sildirme, online itibar yönetimi gibi hizmetleri distile danışmanlık vermektedir.

Distile danışmalık ekibi yılların verdiği deneyim ve tecrübe ile baktığı tüm bilişim sorunlarını en kısa sürede çözüme ulaştırmaktadır. İzlediği tüm yollar yasal ve kanuni haklar ve bildirgeler üzerinde yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir