Size Ait Olmayan Bir Videoyu Nasıl Kaldırırsınız?

Size Ait Olmayan Bir Videoyu Nasıl Kaldırırsınız?

İnternet üzerinde paylaşılan fotoğraf ve videolarda genellikle yeterli yaptırımların uygulanmaması nedeniyle, çoğu kişi rahatsız edici veya itibar zedeleyici paylaşımlarda bulunabiliyor. Bu tür yalan bilgi içeren ve doğrudan markalara ya da kişilere zarar verme amacı güden paylaşımlar, piyasadaki adınızı lekeleyerek gelecek dönem başarılarını olumsuz yönde etkileyebiliyor. İş hayatının yanı sıra özel hayatta da zor anlar yaşamanıza neden olabilecek güçteki bu tür videolar, başkalarının hesabından paylaşıldığından i̇nternetten kaldırılamaz gibi düşünülmemeli. Nitekim, bireyler ve kurumlar açısından fazlasıyla can sıkıcı olan video içerikler i̇nternet üzerinden kalıcı olarak silinebiliyor. Bu kapsamlı içerikte başkasının paylaştığı videoları kaldırma konusunda merak ettiklerinizi paylaştık…

Arama Sonuçlarında Çıkan Videolar Silinebilir mi?

Akıllı telefon, i̇nternet ve sosyal medya kullanımının hayatımızı pek çok açıdan kolaylaştırdığı doğru. Ancak her şeyi daha hızlı yapmamızı sağlayan bu yeni teknolojiler kötüye kullanıldıklarında aynı derecede tehlikeli olabiliyor. Özellikle başkalarına zarar veren ve karşı tarafın haberi olmadan paylaşılan rahatsız edici videolar, sosyal hayattaki insan ilişkilerini ve iş sürecini fazlasıyla kötü etkileme gücüne sahip. Bu nedenle hukuki olarak özel hayatın gizliliği ilkesine aykırı olan ve doğrudan sizin izniniz olmadan paylaşılarak hayatınızı farklı açılardan tehdit eden bu tür içeriklerde, profesyonel bir yardım alarak video kaldırma talebinde bulunmanız mümkün. Buradaki en önemli konulardan biri ise yapılan paylaşımın bir daha yayınlanmamasını sağlamak, yani içeriği kalıcı olarak arama sonuçlarından silmek. Peki tam olarak hangi tür videoları internetten kaldırmak için destek almaya hakkınız var?

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

İnternet üzerinde markaları veya kişileri ifşa eder nitelikteki video ve fotoğrafların tümü özel hayatın gizliliğine aykırı olarak yorumlanır. Kötü niyetli video içerikler, Youtube ve Google gibi popüler arama sonuçlarında paylaşıldığı zaman gerek markanız, gerek bireysel kimliğiniz adına oldukça can sıkıcı hale gelebilir. Hakkınızda negatif bir algı oluşturma amacı güden, yalan veya asılsız haber içeren, müstehcen görselleri ifşa eden, kısaca sizin izniniz veya haberiniz olmadan paylaşılan her türlü içeriği arama sonuçlarından kaldırma hakkınız vardır. Özetlemek gerekirse;

  • Yalan haberler,
  • Olumsuz yorumlar,
  • Haksız şikayetler,
  • Tehditkar ve saldırgan paylaşımlar,
  • İfşa içerikleri,
  • Özel hayatın gizliliğini ihlal eden gönderiler,
  • Hareket içeren paylaşımlar,

gereken profesyonel desteği alarak internetten kalıcı olarak sildirebileceğiniz türde paylaşımlardır. Dolayısıyla adınızı lekeleyen herhangi bir video içeriği veya sosyal medya gönderisini arama sonuçlarından kaldırma hakkınız bulunur.

Başkasına Ait Videolar Nasıl Kaldırılır?

İnternet arama sonuçlarında çıkan ve size ait olmayan rahatsız edici videoları kaldırmak için birkaç farklı seçeneğiniz mevcut. Bunlardan ilki, doğrudan video sahibine ulaşarak içerikleri silmesini istemek. Ancak karşı tarafın kötü niyetli olduğu çoğu durumda ilk yöntemin çalışma ihtimali oldukça düşüktür ve bu nedenle video kaldırma konusunda daha profesyonel bir hizmet almanız gerekir. Ayrıca bu tür bir hizmet almak, ilgili içeriğin birden fazla kişi tarafından paylaşılması halinde de sorunu daha hızlı ve kolay şekilde çözmeniz açısından faydalıdır. Artık videonun ve hakkınızda yapılan paylaşımların kontrol edilemediği bir noktadaysanız, içerik kaldırma sürecini bir avukata danışarak başlatabilir ve rahatsız olduğunuz durumu yargı sürecine taşıyabilirsiniz. Bu gibi durumlarda mahkeme içeriği zarar verici nitelikte olan bütün paylaşımların erişimini yargı süreci sonlanana kadar engelleme kararı alabilir. Yani, videoların silinmesi için yargı sürecinin tamamlanmasını beklemenize gerek kalmaz ancak çoğunlukla işlemlerin tamamen sonlanması emek ve zaman gerektirir.

İnternet üzerindeki video içerikleri kaldırma konusunda hizmet veren Distile, online itibar iyileştirmeden marka algı yönetimine kadar ihtiyacınız olan süreçleri hızlı şekilde tamamlar. Sorumlu kişilerin idari ve maddi yaptırımlara çarptırılması ile birlikte, paylaşılan video ve fotoğrafların internetten kalıcı olarak silinmesine de yardımcı olur. Siz de hem kurumsal kimliğiniz hem de özel hayatınız adına tehditkar nitelikte olan içeriklerin kaldırılması için uzman ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir