Sosyal Mecradan İçerik Kaldırma Yöntemleri

Sosyal Mecradan İçerik Kaldırma Yöntemleri

 

Sosyal mecra, haber siteleri, bloglar, facebook, twitter, paylaşım siteleri, oyun-film-dizi siteleri ve daha aklına gelen her türlü içerikler sosyal mecrayı oluşturur. İnternete girdiğin andan itibaren yapılan her türlü işlemler, web depoda kalır. Ayrıca Google’a girip, tüm verilere ulaşabileceğini de düşünme, çünkü erişebildiğin web sitelerinin arkasında büyük bir dünya yani deep web sitesi vardır. Senin görebildiğin içerik, tüm web bilgilerinin sadece %4’ünü oluşturur.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

sosyal-medyadan-icerik-kaldirma-yollari

Yasal Yollardan İşlem Başlatmak

Şahsına veya firman adına sosyal mecraya yansıyan haberler ve olumsuz içerik paylaşımı söz konusu olduğunda web dünyasında ki yasalar devreye girer. Seni korumaya alır, itibarını zedeleyen olayları, medyadan kalıcı olarak siler ve gerekli işlemleri başlatır.

Haber Kaynağı ile İletişime Geçmek

Arama motorunda ismin veya firmanın ismi çıkan haber ile birlikte yayınlanıyorsa, olumsuz imajın ortadan kalkması için haberin geçtiği siteyi arayıp, site yöneticisinden haberi silmeyi talep edin, aksi durum söz konusu olduğunda direk hukuki yollara başvurun.

Site sahibi silmeyi kabul ederse, haberin içeriği ile ilgili tüm bilgiler silinir. Fakat Google ön belleği arama motorunda, haber başlığı belli bir süre kalır.  Google kendini otomatik güncellediğinde, haber kalmadığı için haber başlığı da otomatik silinecektir. Eğer acil bir durum söz konusu ise Google ile iletişime geçilip, ön bellek kaydı silinmesi talep edilir.

Sosyal mecradan haber kaldırma talebini, haber içeriğini nerde görmüşsen, direk kişisi ile irtibat kurarak gerçekleştirebilirsin. Olumsuz yanıt aldığında ise direk hukuki yollara başvurman gerekiyor.

Profesyonel Destek Almak

Forum sitelerinde veya paylaşım sitelerinde site sahibi doğrudan sorumlu değilse, paylaşan kimse, direk o kişi ile iletişime geçmen gerekir. Bazen, içinden çıkamadığın bir durum söz konusu olduğunda, yapılacak en doğru hareket, bu konuda profesyonel destek almaktır. Tüm bu süreçleri takip edecek ve en güvenli ve hızlı biçimde sonuca ulaştıracak profesyonel bir ekipten alacağın destek, istediğin içerikten kısa sürede kurtulman için en garantili yoldur.

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir