www.filmciabi.com | www.filmeti.com | www.coptikfilm.com | www.zkefilms.com | www.irisefilms.com | www.hblfilms.com | www.hausfilms.com | www.akibafilm.com | www.kumefilm.com | www.bigifilm.com
Sosyal Medya Hak İhlali Nedir | Distile

Sosyal Medya Hak İhlali Nedir

Sosyal Medya Hak İhlali Nedir?

Sosyal medya hesapları denildiği zaman akla gelen ilk isimler, facebook, instagram, youtube ve twitter gibi yerler gelir. Birçok kişinin tüm bu hesaplarda ayrı ayrı hesapları vardır. Ancak bazı kötü niyetli kişiler kendilerine ait olmayan hesapları çalmaktadır. Çaldıkları gibi sanki kendileri gibi kullanıp kişiler listesindeki arkadaşlara mesaj yazmaktadır. Bu durumda bu kişinin yaptığı sosyal medya hak ihlali olayına girmektedir.

Soysal medya hak ihlali yapan kişiler için anayasada yer alan kanunu ceza maddeleri yer almaktadır. Ayrıca başka bir kişiye ait olan resim, yazı ve düşünce gibi manevi değeri olan eserlerin alınması da telif hakkı ihlaline giren bir konudur. Bu gibi resmi ve belgeleri olan eserlerin çalınması veya izinsiz kullanılması kanuni yönden daha kötü ve daha büyük ceza içeren bir suçtur.

Sosyal Medya Da Telif Hakkı İhlali

Bir şahsın yaptığı eserin manevi değeri telif hakkı alması ile daha çok katlanmaktadır. Bu durumda bir başkasının gelip sizin emeğinizi çalması ve üstüne konması emek hırsızlığı ve telif hakkı ihlali suçunu işlemesi demektir. Ne gibi eserler telif hakkına girer bilginiz yok ise kısaca; resimler, videolar, filmler, müzikler, kitaplar, yazılar ve bazı heykel gibi sanat eserlerine telif hakkı alınmalıdır.

Telif hakkı olduğunu bilinen eserlerin şikâyet edilmesi durumunda izinsiz kullanım yapan ve ya eseri çalanlar hakkında cezai yaptırım uygulanmaktadır. Bu gibi eserler genel olarak da sosyal medya gibi mecralarda bu eserler paylaşılmaktadır. Bu sebeple telif hakkı ihlali olan eserler hemen fark edilip anında şikâyet edilebilmektedir.

Distile İle Telif Hakkı

Distile danışmanlık da bilişim dünyasına ait olan tüm sorunlar en kısa sürede çözülmektedir. Çünkü distile internet ortamında oluşabilen tüm sorunları ve iyileştirmeleri yıllardır yapmaktadır. Bu sayede her dava ve sorunda yeni tecrübeler kazandığı için baktığı tüm sanal problemler en kısa sürede çözüme ulaşmıştır.

Distile danışmanlıkta yer alan diğer hizmetler arasında internetten video silme, istenmeyen haber kaldırma, ifşa resim silme, online itibar kazanma, telif hakkı koruma da vardır.Bizi Arayın

Bir cevap yazın

Olumsuz haber ve içerik kaldırma

Adınızın geçtiği internet sayfalarını kaldırma

Fotoğraf veya Video içerikleri kaldırma

ve benzer sorunlarınız için...

Adres : Fulya mh. Prof. Dr. Bülent Tarcan cd No:14 Kat:1 Şişli, İstanbul

BİZE ULAŞIN

İNTERNETTEN KALDIRTMAK İSTEDİĞİNİZ TÜM İÇERİKLER İÇİN

ÜZERİNDEN BİZE SORULARINIZI SORABİLİRSİNİZ

7 GÜN 24 SAAT HİZMETİNİZDEYİZ

Duyuru ve kampanyalarımız hakkında

bilgi almak için e-posta adresinizi bırakın

Olumsuz haber ve içerik kaldırma

Adınızın geçtiği internet sayfalarını kaldırma

Fotoğraf veya Video içerikleri kaldırma

ve benzer sorunlarınız için...