www.filmciabi.com | www.filmeti.com | www.coptikfilm.com | www.zkefilms.com | www.irisefilms.com | www.hblfilms.com | www.hausfilms.com | www.akibafilm.com | www.kumefilm.com | www.bigifilm.com
Sosyal Medya Telif Hakkı İhlali Cezası Nedir | Distile

Sosyal Medya Telif Hakkı İhlali Cezası Nedir

Sosyal Medya Telif Hakkı İhlali Cezası Nedir?

Her bireyin kendisine ait olan bir sosyal medya hesabı mutlaka vardır. Hatta birkaç kişinin birkaç tane sosyal medya hesabı genelde bulunmaktadır. Ancak bu sosyal medya hesaplarında yapılan resim ve video paylaşımlarına dikkat etmek çok önemlidir. Çünkü yapılan paylaşımdaki resmin ve ya videonun telif hakkının bulunup bulunmadığını bilme gereklidir. Aksi takdirde istenmeyen bir durum ile karşı karşıya kalmak mümkün olabilmektedir.

Sosyal medya denildiğinde facebook, instagram, twitter, youtube, google gibi internetteki ortak paylaşım alanlarından bahsedilmektedir. Bu yerlerde yapılan paylaşımların telif hakkı var ise sosyal medya telif hakkı cezası almak an meselesidir.

Sosyal Medya Telif Hakkı Nedir

Bir kişiye ait olan emek, fikir ve eserin meydana getirerek hak sahipliği hukuki yoldan sağlanmaya telif hakkı denmektedir. Sosyal medya da paylaşılan bir resmin ya da videonun telif hakkı bulunuyor ise izinsiz bunları kesinlikle paylaşmamak gereklidir. Aksi bir durumda bu paylaşımları fark eden telif hakkı sahibi hukuki yoldan sizden maddi ve manevi ceza talebinde bulunabilmektedir. Bu sebeple sosyal medya telif hakkı son dönemlerde sosyal medya mecraları çoğaldığı için daha sıkı tutulmaktadır.

Yapılan paylaşımın telif hakkı olduğu takdirde hak sahibi ya da her hangi bir kişi şikayet de bulup ya yaptığınız paylaşımı yani içeriği size sormaksızın bloke ettirebilir ya da sosyal medya hesabınızı kapattırabilir. Bu telif hakkı sahibinin yasal hakkıdır. Yapılan şikâyet sonrasında yapılan detaylı bir incelmeden sonra paylaşılan ve ya çalınan her türlü içerik kaldırılır. Bu gibi durumlara karşı tedbir için sosyal medya ağları arasında olan twitter ve youtube daha ağır şartları sözleşmeye dahil etmiştir. Bir şikâyet söz konusu olduğunda kullanıcıya sormadan hesabın çok fazla takipçisi olmasına bakmaksızın anında bildirim yollamadan silebilmektedir.

Distile İle Soysal Medya

Sosyal medya hesapları olan ve bu hesapların sağlıklı bir kitleye hitap etmesini isteyen olası olumsuz durumlarla karşılaşmak istemeyen kişilere yardım eden distile sosyal medya çalışmalarında kaliteli hizmet sunmaktadır.

İşinde uzman olan distile ile sosyal medya çalışmaları yaptığınız istediğiniz kitleye en kısa sürede ulaşabilir ve hiçbir telif hakkı sorunu ile karşılaşmazsınız. Ayriyetten sosyal medya da size yapılan tüm olumsuzluklara anında müdahale edilir.Bizi Arayın

Bir cevap yazın

Olumsuz haber ve içerik kaldırma

Adınızın geçtiği internet sayfalarını kaldırma

Fotoğraf veya Video içerikleri kaldırma

ve benzer sorunlarınız için...

Adres : Fulya mh. Prof. Dr. Bülent Tarcan cd No:14 Kat:1 Şişli, İstanbul

BİZE ULAŞIN

İNTERNETTEN KALDIRTMAK İSTEDİĞİNİZ TÜM İÇERİKLER İÇİN

Olumsuz haber ve içerik kaldırma

Adınızın geçtiği internet sayfalarını kaldırma

Fotoğraf veya Video içerikleri kaldırma

ve benzer sorunlarınız için...

Adres : Fulya mh. Prof. Dr. Bülent Tarcan cd No:14 Kat:1 Şişli, İstanbul

BİZE ULAŞIN

İNTERNETTEN KALDIRTMAK İSTEDİĞİNİZ TÜM İÇERİKLER İÇİN