Sosyal Medya ve İnternet İzleme Araçları: Distile İle Markanızı Koruma Altına Alın

Sosyal Medya ve İnternet İzleme Araçları: Distile İle Markanızı Koruma Altına Alın

Her ne kadar i̇nternet ve sosyal medya araçları işletmelerin büyümesine ciddi bir katkı sağlıyor olsa da dikkat edilmesi gereken pek çok riski de beraberinde getirir. Nitekim olumsuz yorumlar, yalan içerikler, asılsız haberler ve çok daha fazlası işletmelere ciddi zararlar verebilir. Bu yüzden i̇nternet ve sosyal medya platformlarının üretilen içeriklerle etkili bir şekilde kullanılmasının yanı sıra, bu ortamların düzenli olarak taranması ve potansiyel krizlerin önlenmesi adına olumsuz içeriklere müdahale edilmesi gerekir. Distile, sahip olduğu sosyal medya ve i̇nternet izleme araçları ile markanızı koruma altına alır. 

Sosyal Medya ve İnternet İzleme Araçları Nelerdir?

Distile tarafından geliştirilmiş olan, özel olarak geliştirilmiş yazılım ve algoritmalar kullanan monitör sistemi, Distile’nin sunmuş olduğu online itibar yönetimi hizmetinin önemli bir parçasıdır. Sosyal medya ve i̇nternet izleme araçları belirli anahtar kelimeler üzerinden bütün bir i̇nternet ortamını tarayarak olumsuz içeriklerin tespit edilmesini sağlar. Böylelikle potansiyel krizler de henüz ortaya çıkmadan önlenmiş olur. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Sosyal medya ve i̇nternet izleme araçları ile marka koruma şu şekilde gerçekleşir: 

  • 7 gün 24 saat boyunca sosyal medya platformları başta olmak üzere tüm haber siteleri, bloglar, forumlar, sözlükler ve tüm i̇nternet ortamı analiz edilir.
  • Geliştirilmiş olan yazılım ve algoritmalar sayesinde otomatik olarak gerçekleştirilen taramalar, gerekli görüldüğü durumlarda daha karmaşık taramalar için manuel olarak yönetilebilir. 
  • Hedef marka isimleri ve anahtar kelimeler üzerinden yapılan tarama sonucunda tüm olumsuz içerikler ve asılsız haberler listelenir.
  • Distile’nin alanında uzman ekibi aracılığıyla listelenen tüm içerikler i̇nternet ortamından kalıcı olarak kaldırılır ve güçlü marka itibarının sürekliliği sağlanır. 

Sosyal medya ve i̇nternet izleme araçlarının alanında uzman ve deneyimli ekiplerce kullanılmaması ya da markaların bu konunun önemini kavrayamaması, rekabet ortamında ayakta kalmayı zorlaştırır. Bu yüzden online itibar yönetimi çalışmalarını bir gereklilik olarak kabul etmek gerekir. 

Sosyal Medya ve İnternet Paylaşımlarının Markalar Üzerindeki Olumsuz Etkileri

İnternet ve sosyal medya paylaşımlarının hedef kitleye ulaşarak katma değer yaratması oldukça olumlu bir sonuç. Fakat internette ya da sosyal medyada her şey markaların lehine işlemiyor. Gerek yanlış anlaşılmalar, gerekse de bilinçli şekilde üretilen asılsız haberler markaların zarar görmesin ve mevcut rekabet ortamında geriye düşmesine neden olabiliyor. 

Sosyal medya ve i̇nternet paylaşımlarının markalara verebileceği zararlardan bazıları şunlar: 

  • İtibar kaybı yaşanacağından müşteriler rakip markalara yönelir.
  • Satışlarda ve dolayısıyla gelirlerde düşüş yaşanır. 
  • Sektör içerisinde rekabet üstünlüğü rakip firmalara geçer. 
  • Rakip firmalar mevcut durumu fırsata çevirerek olumsuz içeriklerle markanıza daha büyük zararlar verebilir. 

Tüm bu sorunların yaşanması, markalar için iflasa kadar gidebilecek bir sürecin başlangıcı anlamına gelir. Bu yüzden işletmelerin varlığının sürdürebilmesi için sosyal medya ve i̇nternet izleme araçlarının profesyonel ve etkin bir şekilde kullanılması, olumsuz içeriklere anlık müdahale ile marka itibarının korunması gerekir. 

Distile İle Marka İtibarını Koruma Altına Alın!

Alanında uzman kadrosu, sektör içerisindeki 20 yılı aşkın deneyimi ile Distile marka koruma çalışmalarını etkili bir şekilde yürütür. Yazılımı ve algoritmaları Distile tarafından geliştirilmiş olan Distile Monitör Hizmeti, olumsuz içeriklerin anlık olarak tespit edilmesini sağlayarak markalar için doğması muhtemel krizlerin önlenmesini sağlar. Online medya ilişkileri ve algı yönetimi çalışmaları ile marka itibarını güçlendirir. Siz de Distile ile çalışmak, marka itibarınızı koruyarak güç kazanmak isterseniz, hemen şimdi “Teklif Alın” butonu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir