Telif Hakkı İhlal Edilir Mi

Telif Hakkı İhlal Edilir Mi

Telif Hakkı İhlal Edilir Mi?

Telif hakları size ait olan eserlerin internet ortamında çalınmasına ve ya kullanılmasına izin vermeyen kanunlar çiğnendiğinde cezai yaptırım uygulanır. Eserler dendiğinde dizi, müzik, film, kitap, video, resim, fotoğraf, sanat eserleri, yayınlar, klipler gibi birçok emek ve sanatı kapsamaktadır. Size ait olan bir müziğin ve ya resmin telif hakkı bulunuyor ise kesinlikle bunu bir başkası sizin rızanız olamadan kullanamaz.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Telif Hakkı İhlal Edilir MiTelif hakkı demek belirli bir emek ya da eserin haklarının yasal olarak size ait olduğunu ifade etmektedir. Gerçek anlamda size ait olan eserin, emeğin hatta fikrin bile resmi yollardan siz ait olduğunu kanıtlamak ve onaylatmak telif hakkını almaktır.

Telif Hakkı İhlali Cezası

Telif hakkı size ait on bir eseri, emeği bir başkası sizden habersiz kullanılıyor ise bu konuda kanun tamamen sizden yana olur ve karşı tarafa maddi ve manevi cezai yaptırım uygular. Telif hakkı ihlali cezası ihlali yapılan eserin değerine veya ihlal edilme durumuna göre belirlenerek verilmektedir.

Size ait olan eserlerin telif hakkını almış iseniz internet sitelerinde sizin eserlerin kullanılıp kullanılmadığını takip edilebilmektedir. Tabi bu takip sistemi uzmanlar tarafından yapılmaktadır. İşinde uzman olan distile danışmanlık telif hakkı koruma sistemi ile internette yer alan telif hakkı ihlali durumunu anında tespit edip kaldırtmaktadır.

Distile İle Telif Hakkı Koruma

Telif hakkını alarak internete yayına verdiğiniz sinema filmleri, diziler, müzik çalışmaları gibi eserlerin korsan yayınları ile mücadele ederek yayından kaldırtan distile danışmanlık günlük takip, kontrol ve raporlama sisteminde çalışmaktadır. Türkiye’nin önde gelen televizyon ve müzik şirketlerinde çalışarak telif hakkını koruma başarısını yüzde 98 oranına kadar taşımaktadır.

Telif hakkına sahip olduğunuz eserlerin korunması için distile ile iletişime geçtiğiniz anda google ve yandex arama motorlarında günlük tarama ve kontrol yapılmaktadır. Bu tarama her gün 50 sayfaya kadar giderek rapor edilmektedir. Bu sayede sadece size ait olan ve izin vermediğiniz başka mecra kanalları eserlerinizi yayına koyamamaktadır. Distile danışmanlıkta sadece telif hakkı koruma hizmeti verilmeyip online itibar, video, resim ve haber kaldırma, olumsuz içeriklere anında müdahale, sosyal medya çalışmaları gibi birçok alanda hizmet verilmektedir.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir