Telif Hakkı İhlalleri ve Marka Koruma: Distile ile Hızlı ve Etkili Çözümler

Telif Hakkı İhlalleri ve Marka Koruma: Distile ile Hızlı ve Etkili Çözümler

Günümüz internet çağında hem fikir ve sanat eserlerinin üretim ve tüketim süreçleri hem de alışveriş alışkanlıkları büyük ölçüde dijital ortama taşınmış durumda. Bu durum fikir ve sanat eserlerinin kopyalanmasını ya da çeşitli çıkarlar uğruna kullanılmasını kolaylaştırırken, e-ticaret sitelerinde marka isim ya da logolarının izinsiz şekilde kullanımını da artırdı. Bu durumun hem fikir ve sanat eseri sahiplerine hem de markalara verdiği maddi ve manevi zararlar mevcut. Peki telif hakkı ihlallerini önlemek ve markaları korumak için neler yapmak gerekiyor, Distile’nin sunduğu çözümler neler?

Telif Hakkı İhlalleri İle Nasıl Mücadele Edilir?

İnsanların alışveriş alışkanlıkları özellikle pandemi döneminden sonra fiziksel ortamdan dijital ortama kaymaya başladı. Bütün büyük markalar faaliyetlerini e-ticaret sitelerine taşırken, yalnızca e-ticaret yapmak amacıyla çok sayıda yeni marka ortaya çıktı. Bugün bazı satıcıların büyük markalardan aldıkları izinler ile bu markaların ürünlerini satmaları mümkün. Fakat e-ticaret dünyasının çok fazla genişlemiş olması ile birlikte izinsiz faaliyetler de artmaya arttı ve bunların kontrol edilmesi zorlaşmaya başladı. Bugün pek çok satıcı ünlü markaların logosunu ya da markasını kullanarak çok ciddi miktarda haksız kazanç elde ediyor. Bu durum hem markalara hem de tüketicilere olan zararları şunlar: 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın
  • Satılan ürün ya da hizmetler düşündüğünüz markaya ait değildir ve genellikle çok daha kalitesizdir.
  • Satın almış ürünü verimli olarak kullanamayacağınız için paranızı çöpe atmış olursunuz.
  • Marka hakkında pozitif algı değişir ve marka itibar kaybetmeye başlar.

Bugün e-ticaret sitelerinin telif hakkı ihlalleri ile mücadele konusunda aldığı önlemlerin yeterli olduğunu söylemek ne yazık ki mümkün değil. Bu yüzden bu durumu engellemek için alternatif yöntemlere başvurmak, Distile tarafından geliştirilmiş olan etkili çözümlere başvurmak gerekebilir.

Telif Hakkı İhlallerini Önlemek ve Markaları Korumak İçin Distile’nin Sunduğu Çözümler

Distile, tüm marka ihlallerinin önlenmesi ve marka itibarının korunması alanında etkili çözümler geliştirir. Distile ticari marka ve marka kullanım yönergelerinden bakım ve rakip takibine, marka izleme ve takip hizmetlerinde ticari marka davalarına kadar geniş bir hizmet çeşitliliği sunar. Distile’nin marka koruma için sunduğu hizmetlerden bazıları şunlardır:

Tarama, Tespit ve Müdahale 

Marka logosunun kullanıldığı ya da telif hakkının ihlal edildiği durumların çok fazla olması, bunlarla mücadele edebilmek için profesyonel bir çalışma gerektirir. Distile telif hakkı ihlallerinin tespit edilmesi adına hem arama motorlarını hem de e-ticaret sitelerini düzenli olarak tarar. Tespit edilen durumlar raporlanır ve marka itibarına zarar verecek durumların ortadan kaldırılması için bir çalışma başlatılır.

Marka Davası ve Danışmanlığı

Distile markaların kullanımı ve tescili konusunda danışmanlık sağlar. Marka başvurularında üçüncü şahısların itiraz etmesi durumunda savunma gerçekleştirir. Distile bu süreçte bilinçli kararlar verilebilmesi ve ortaya çıkan sorunların önlenmesi adına tavsiyelerde bulunur. Ayrıca geniş bir yabancı ortaklar ağı ile çalışarak dünya çapında tescil yoluyla ticari marka koruması sağlar.

Ticari Marka İhlali Koruması

Ticari markaların telif haklarının ihlali durumunda bir strateji geliştirmek, hızlı çözümler üretmek ve ticari marka ihlali savunmasını gerçekleştirmek gerekir. Distile kurumsal müşterileri ile çalışarak proaktif denetim ve yaptırım programları tasarlar. Bu şekilde markaların izinsiz ve yetkisiz kullanımını önler. 

Siz de marka haklarının ihlal ettiği durumlarda Distile ile iletişime geçebilir; ticari marka davaları, markaların ihlal edildiği durumlarda açılan davalar ve diğer tüm telif hakkı koruma hizmetleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir