www.filmciabi.com | www.filmeti.com | www.coptikfilm.com | www.zkefilms.com | www.irisefilms.com | www.hblfilms.com | www.hausfilms.com | www.akibafilm.com | www.kumefilm.com | www.bigifilm.com
Telif hakkımı ihlal eden içerikleri nasıl kaldırabilirim? | Distile

Telif hakkımı ihlal eden içerikleri nasıl kaldırabilirim?

Telif hakkımı ihlal eden içerikleri nasıl kaldırabilirim?

Teknoloji ve internetin hızlı bir şekilde büyümesi nedeniyle artık markalar, şirketler ve şahıslar, bu dünya içerisinde daha güçlü bir şekilde yer almaya çalışıyorlar. Çağın olanaklarını yakından yakalamak için, sosyal medyayı etkili bir şekilde kullanmanın gerekli olduğunu bilmeliyiz. Ancak bu dünyanın negatif yanlarına karşı da, profesyonel bir şekilde  önlem almamız gerektiğini unutmamalıyız. İçeriklerimizi yayınlarken,  internette telif hakkı ihlalleri ile ilgili doğru adımları atmamız gerekir. Bu yazımızda, “Telif haklarımı ihlal eden içerikleri nasıl kaldırabilirim?“, “İnternette telif hakkı nasıl korunur?“, “İnternete telif hakkım ihlal ediliyor, ne yapmalıyım?“, gibi, bize gelen soru ve şikayetlere yanıt vermeye çalışacağız.

 

31İnternette telif hakkı koruma çalışmaları, yasal ve teknik yönden bakıldığında, henüz yeni gelişen bir alandır. Bu sebepten dolayı, internette telif haklarını korumak isteyenlerin, bu konuda sıkıntılar yaşadığını gözlemliyoruz. İnternette yer alan ve telif hakkına konu olan içeriklerinin sadece ülkemizin yasaları ile değil, uluslar arası düzeyde yasalarla ilgili olduğuna dikkat etmemiz gerekir. Farklı ülke kaynaklı telif hakkı ihlallerini takip edip, çözüm aramak iste tahmine dileceği üzere, zor bir süreçtir. İnternetteki emek hırsızlığı yalnızca yasalarla önlem alınabilecek bir süreç değildir. Sizin, markanız veya kuruluşunuzun ürettiği içerikleri internetten kaldırmak için, interneti yakın bir şekilde takip eden ve gerektiğinde yasal ve teknik önlemleri devreye sokan bir danışmanlık hizmetinden yararlanmanız gerekir.

İnternette fikir ve sanat eserlerini koruma kuraları yeterli gelmediğinde ve içeriklerinizi ısrarla yayınlayan internet sitelerine karşı sonuç alınamadığında, size bu konuda yardımcı olacak, Distile Danışmanlık ekibinden destek hizmeti alabilirsiniz. Ekibimiz, telif haklarını ihlal eden içeriklerin kaldırılması konusunda hem yasal, hem de teknolojik işlemleri devreye sokacaktır. Yazılı, görsel, işitsel tüm yayınlarınızı etkin bir şekilde korunması için teknik ekibimizden yardım alabilirsiniz. Distile Danışmanlık hizmetleri ile internette başarınızı sürdürebilirsiniz.

Telif hakkını ihlal eden;

Videoların internetten kaldırılması

Resimlerin, fotoğrafların internetten kaldırılması

Sinema filmlerinin internetten kaldırılması

Yazılımların internetten kaldırılması

Tiyatro eserlerinin internetten kaldırılması

Müzik eserlerinin internetten kaldırılması

Makalelerin internetten kaldırılması

Bilimsel çalışmaların internetten kaldırılması

Online derslerin internetten kaldırılması

Haberlerin internetten kaldırılması

 

Tüm bu hizmetlerden ve daha fazlasından yararlanmak için bizi arayabilirsiniz:

 +90 850 885 1012

 

 Bir Cevap Yazın