Telif hakları ve ihlalleri temizleme

Telif hakları ve ihlalleri temizleme

Telif hakları ve ihlalleri temizleme

Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın giderek artan potansiyeli ile birlikte ortaya çıkan sorunlardan biri internetteki telif hakkı ihlalleri olmaya başladı. Kabul etmek gerekir ki, sanal dünyada telif hakları ihlallerini ortadan kaldırmak çok kolay bir süreç olmayabiliyor. İnternetteki hak ihlalleri bazen tekrarlanabiliyor veya yoğun bir mücadele isteyebiliyor. Bunu yapmak için de, teknik altyapıya sahip olmak ve yasal süreçleri takip etmede deneyimli olmak gerekiyor. Telif hakları ve ihlalleri temizleme konusunda bazen, kişi ve kurumların profesyonel bir destek alması kaçınılmaz olabiliyor.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

İnternette yer alan içeriklerinizin, ürün, proje veya logo gibi ticari kapsamdaki materyallerimizin, telif hakkı  kanunları ile korunup korunmamasıyla ilgili şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Hangi içeriklerin telif hakkı kanunlarınca korunduğunu ve ihlal durumunda ne gibi yasal haklarınızın olduğunu iyi bilmeli ve takip etmelisiniz.

Bir eser, ürün, içerik veya projenin hak sahibi olarak, ihlaller durumunda yasal yaptırım hakkına sahip olursunuz. İnternet üzerinde yayınlanan ve size ait olduğu ispatlanabilen videolar, yazılımlar, işitsel ürünler, resimler, fotoğraflar, logolar, eğitim içerikleri, besteler, makaleler, tezler, ders araçları, televizyon eserleri, tiyatro veya oyunlar ve benzeri içerikler, telif hakkı kapsamında değerlendirilmektedir.

 

 

Telif hakları ve ihlalleri temizleme

İnternette telif hakkı kapsamına giren içeriklerin ne kadar süre ile veya ne kadarının kullanılabileceğine ya da alıntı yapılabileceğine hak sahibi karar vermektedir. Belirli kurallar içerisinde içerikleriniz kullanılabilir veya izin alınarak yayınlanabilir. Bazı içerikler ücrete tabi olabildiği için telif ihlali konusu mali ve hak ihlali kapsamında değerlendirilebilir. Eğer, telif hakkı ihlaline neden olan durumların oluştuğunu düşünüyorsanız, konuyla ilgili olarak yasal ve teknik çalışma süreçlerini başlatmalısınız.

Size ait içerik ve eserlerin yasadışı veya izinsiz olarak kullanıldığını düşünüyor ve “internette telif haklarım ihlal ediliyor, ne yapmalıyım“, diye merak ediyorsanız, uzman ekibimizden yarım isteyebilirsiniz. Distle Danışmanlık olarak, 2010 yılından bu yana internette telif hakları konusunda çalışmalar yapıyoruz. Hakkınızı gasp eden girişimler karşısında içerik kaldırma çalışmaları yapıyor, maddi manevi kayıplarınızı engellemek için mücadele ediyoruz.

Deneyimli ekibimizden yasal ve teknik destek alarak, artık internette kendinizi daha güvende hissedebilirsiniz.

Çalışmalarımız hakkında bilgi almak ya da kaldırtmak istediğiniz içerikler konusunda teklif almak için:

+90 850 885 10 12

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir