Telif Haklarının “Dijital Bilgi Çağı”na Uydurulması

Telif Haklarının “Dijital Bilgi Çağı”na Uydurulması

Telif hakkı genel müzik, dizi, film, sanat eseri, kitap, yayın, video klip, fotoğraf ya da bilgisayarın yazılımı yaratan kişinin bu yapıtla ilgili hakları telif haklarıyla korunur.

telif

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Telif haklarının, teknolojinin gelişmesi internet kullanımının artmasıyla birlikte hem avantaj hem de dezavantaja dönüşmüştür. Başlıca avantajları olarak şunları söyleyebiliriz; eser sahiplerinin hızlı gelişen internet ortamında eserlerini ucuz bir reklamlar milyonlarca kişiye tanıtabilir ve ayrıcı eserlerini satışa sunabilir. Dezavantajlarına gelecek olursak eserlerin dijitalleşmesiyle internet bağlantısı üzerinden bir internet kullanıcısı telif hakkı olan eseri rahatça kopyalayabilir ve çoğaltabilir ve böylece telif hakları ihlalleri gerçekleşir. Özellikle günümüzde müzik eserleri, filmler eser sahibi izini olmadan internet üzerinden rahatça izlenebilir dinlenebilir ve indirilebilir.

Telif hakları ülkemizde Fikri ve Sinai Mülkiyet Haklar kanunu kapsamında ele alınmaktadır.

telif-distile

Distile telif hakkı bulunan hesap sahiplerinin eserlerini istekleri halinde sosyal ortamlarda kaldırılmasını ve korunmasını hizmetini sunması eser sahipleri için önemli bir hizmet. Eser sahiplerinin dijital ortamda tek başına baş edemeyeceği işleri Distile’nin bir hizmet olarak sunması eser sahiplerine büyük bir kolaylık. Distile, eser sahiplerinin eserlerini %98 oranda sosyal ortamlardan kaldırma başarısını yakalamasıyla dikkat çekiyor.  Korsana karşı savaşmak için distile telif hakkının size ait olduğu eserlerin bulunduğu internet siteleri raporlaması istek halinde kaldırmasıyla tercih edilmesi gereken bir hizmet olarak göze çarpıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir