Video Arama Sonuçlarından İçerik Kaldırma

Video Arama Sonuçlarından İçerik Kaldırma

Geçmişte uzun vakitler alacak ve özel bir çaba göstermemizi gerektirecek aktiviteler bugün çok hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bu aktivitelerden biri de video çekmek. Video çekme işlemini çok hızlı ve çok kolay bir şekilde gerçekleştirmekle birlikte, aynı hızda ve aynı basitlikle paylaşım da gerçekleştirebiliyoruz. Yani telefondan ya da çeşitli araçlardan faydalanarak çektiğimiz videolar çok kısa süre içerisinde çok geniş bir kitle ile buluşabiliyor. Fakat paylaşılan bazı videolar hem kurumlar hem de kişiler açısından can sıkıcı içerikler barındırıyor olabilir. Peki böyle durumlarda arama sonuçlarında listelenen video içerikleri kaldırmak için ne yapmak gerekir? Bu kapsamlı rehberin size yardımcı olmasını umuyoruz…

Video Arama Sonuçlarındaki İçerikler Kaldırılabilir Mi?

Herhangi bir kişi ya da kuruma ait olan videoların başkaları tarafından izinsiz şekilde paylaşılması etik bir eylem olmamakla birlikte, özel hayatın gizliliğini de ihlal edebileceği için suç teşkil eder. Bu yüzden kişiler ya da kurumlar gerek profesyonel yardım alarak, gerekse de hukuki yollara başvurarak bu videoların kaldırılması için hukuki bir süreç başlatabilir. Herhangi bir suç teşkil etmeyen fakat kişilere ve kurumlara rahatsızlık veren video içeriklerin kaldırılması adına hukuki yöntemler çözüm sunmaz. Bu yüzden böyle durumlarda video içeriklerin kaldırılabilmesi için bu alanda profesyonel destek sağlayan ekiplerden yardım almak gerekir. Peki video içeriklerin kaldırılmasını gerektirebilecek olan durumlar nelerdir?

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Herhangi bir markaya ait olan ve normal şartlar altında gizlilikle yapılması gereken eylemlerin ifşa edildiği görüntüler, markalar için ciddi problemler yaratabilir. Nitekim bu durum mevcut müşterileri rahatsız edecek ve marka hakkında negatif bir algı oluşmasına neden olacaktır. Bir diğer yandan sosyal medya mecraları aracılığıyla bir video içeriğin çok hızlı bir şekilde yayıldığı düşünülürse, markaların itibarının yerle bir olması çok kısa bir süre içerisinde gerçekleşebilir. Arama motorları yalnızca sosyal medyada değil, i̇nternet ortamındaki tüm video içerikleri arama sonuçlarında listelediği için, bu içeriklerin yalnızca belirli mecralardan değil, kaynaklarından kaldırılmaları gerekir. Bu durum yalnızca kurumlara ait video içerikler için değil, kişilere ait içerikler için de böyledir.

Video Arama Sonuçlarındaki İçerikler Nasıl Kaldırılır?

Video arama sonuçlarındaki içerikleri kaldırmak için kendi kendinize gerçekleştirebileceğiniz birkaç farklı yöntemden bahsedebiliriz. Bu yöntemlerden ilki doğrudan bu video içerikleri paylaşmış olan kişilerle iletişime geçerek, bu içerikleri kaldırmasını talep etmektir. Fakat video içeriğin birden fazla kişi tarafından paylaşıldığı ve artık kontrolünün mümkün olmadığı durumlarda bu yöntem işe yaramaz. Bir diğer yöntem ise bir avukatla anlaşarak olayı yargıya taşımaktır. Böyle durumlarda mahkeme içeriğin kaldırılmasına ya da içeriği yayınlayan web sitelerine erişim engeli getirilmesine karar verebilir. Bu süreç genellikle kısa bir süre içerisinde tamamlamaz ve kişilerin bu iş için hem emek heme de zaman harcaması gerekir. 

Video içeriklerin i̇nternet ortamındaki kaynaklarından kaldırılması konusunda hizmet veren Distile, hem markanızı hem de şansınızı ilgilendiren video içeriklerin itibarınızı zedelemesine engel olur. Bir yandan video içeriklerin kaynaklarından kaldırılmasını sağlarken, bir yandan da online olarak gerçekleştirilen tarama ve takip işlemi ile videoların internetten kaldırıldığından kesin olarak emin olur. Tüm bu işlemler kişiler ve markalar adına, online itibar ve algı yönetimi çalışmaları kapsamında yürütülür. Eğer siz de internette arama sonuçlarında listelenen video içeriklerden rahatsız oluyorsanız ve içeriklerin hızlı bir şekilde kaynaklarından kaldırılmasını istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir