Video Silme Dilekçesi

Video Silme Dilekçesi

Video Silme Dilekçesi

İnternet her bireyin hayatını ele geçirdi diyebiliriz. Zaman öyle bir zaman oldu ki internet sanki kesilse hayat duracakmış endişesi içinde yaşayan birçok kişi var. Tabi bu gibi insanların yanında birde interneti kötüye kullanan kişilerin var olduğunu unutmayalım. Bu kötü niyetli kişiler izinsiz resim, video, çirkin ve yalan haber yayınlayabilmektedir. Tüm bu çirkinlikleri yaparken amaç olarak ifşa etme, iftira atma, kışkırtma, karalama gibi birçok nedeni kendi içinde barındırabilir.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

İnternet iyi amaçlara kullanıldığı sürece faydalı kötü amaçlara kullanıldığı sürece zararlıdır. Bu gibi davranış sergileyenleri uyarmak gerektiğinde ise cezai yaptırım uygulatılmalıdır. İnternetten video silme işlemleri için gerekli olan bazı evraklar savcılığa verilmelidir. Bu evrakların başında internetten video silme dilekçesi gelmektedir.

Video Silme Dilekçesiİnternetten Video Silme Nasıl Olur?

Video silme dilekçesi hazırlanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Uygun olmayan ve izinsiz yayınlanan videoları dilekçesi silmek mümkün değildir. Bu sebeple uygun bir biliyorsun bir dilekçesi ile savcılığa müracaat edilir. İstenmeyen videoyu internetten kaldırmak için 5651 sayılı kanun maddesinde geçerli olan hükümler geçerli olmalıdır Aksi takdirde sırt canınızı istiyor diye herhangi bir videoyu kaldırmanız doğru değildir.

Internet üzerinden yayınlanan video, resim, haber gibi içeriklerin karşı tarafın kişilik haklarını ihlal ediyor olması,  intihara yöneltiyor olması, çocuk istismarlığın olması,   kişiyi kötü alışkanlıklar kazandırması olumsuz ve art niyet gibi bazı şartların bulunması gerekir. Aksi takdirde internette içerik ve haber yayınlamak özgürdür. Başkasına zararı olmayan içerikleri kaldırtmak kesinlikle hiçbir kurum tarafından onaylanmaz.

Distile İle İnternetten Video Silme

Tek bir adet video silmek için bile savcılığa video silme dilekçesi verilmelidir. Sinmesini istediğiniz videoda 5651 sayılı yasa gereğinde sıralanan maddelerden her hangi birinin bulunuyor olması gereklidir. Yazılacak olan dilekçe de neden videonun silinmesini istediğiniz detaylı ama özet olarak anlatılmalı ve silmesi gereken videon kaynağı belirtilmelidir.

Tüm bu gibi hukuki işlemler ile uğraşmak istemediğiniz takdirde distile danışmanlığa gelebilirsiniz. Distile sizin adınıza internetten video silme dilekçesi hazırlayarak davanızı olumlu sonuçlanan kadar takip eder. En kısa sürede de istenmeyen videonun silinmesini sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir