Web Siteleri Üzerindeki Sahte İncelemeleri Kaldırmak

Web Siteleri Üzerindeki Sahte İncelemeleri Kaldırmak

Dijital ortamda itibar sahibi olmak, herhangi bir marka ya da işletme için hayati öneme sahiptir. Çeşitli web siteler üzerinde yer alan sahte incelemeler ise doğrudan bu itibarı hedef alır. Söz konusu incelemelerle karşılaşan müşteriler güven kaybı yaşayarak marka sadakatini kaybeder. Bu yüzden çeşitli web siteler üzerinde yer alan sahte incelemelerle aktif olarak mücadele etmek gerekir. 

Dijital İtibarı Korumak Neden Önemli?

İçinde bulunduğumuz i̇nternet çağında markaların ve işletmelerin varlığını sürdürebilmek adına dijital ortamda var olmaları ve varlıklarını sürdürmek için sahip oldukları itibarı korumaları gerekir. Sahte incelemeler, markanıza ya da işletmenize güven duyan kullanıcılara çarparak onları olumsuz etkiler. Söz konusu olumsuz etki ise müşteri sadakatinin kaybolması, ürün ve hizmet satışının düşmesi anlamına gelir. Sahte incelemelere yönelik olarak yürütülecek olan aktif mücadele, söz konusu incelemelerin henüz kullanıcılarla karşılaşmadan kaldırılmasını kapsar. Dolayısıyla müşteri sadakati zarar görmez ve markalarla dijital itibarlarını koruyarak ürün ve hizmet satışına devam edebilir. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Web Siteleri Üzerindeki Sahte İncelemelerle Nasıl Mücadele Edilir?

Dijital itibarı korumak için verilecek mücadelenin ilk adımı, internetteki sahte incelemelerin tespit edilmesidir. Sahte incelemeler kendilerini genellikle aşırı olumsuz bir tavırla gösterir. Çünkü her birinin nihai amacı, hedef gösterdikleri markanın ve işletmenin bu incelemeler sayesinde itibar kaybına uğramasıdır. Bu tarz incelemelerde yapay bir dil kullanılır ve bu dilin sahte incelemeleri kaldırmak konusunda profesyonel hizmet veren ekipler tarafından anlaşılması hiç de zor değildir. 

Markalar ve işletmeler, sahte incelemelerle mücadele kapsamında şeffaflığı, etkili iletişimi ve doğru bilgi akışını önemsemelidir. Söz konusu durumda hedef kitle ile doğrudan iletişim kurmak ve doğru bilgi akışını sağlamak, müşteri güveninin korunmasına destek olarak dijital itibarın sürdürülebilirliğine katkı sağlar. Ayrıca gerçek kullanıcıların deneyimlerine odaklanılmalı, gerçek kullanıcıların yaptığı olumlu yorumlar hedef kitle ve mevcut müşteri kitlesi ile paylaşılmalıdır. Fakat bu yöntemlerin işe yaramadığı durumlarda söz konusu incelemelerin i̇nternet ortamından kaldırılması ya da hukuki adımlara başvurulması gerekir. 

Web Siteler Üzerindeki Sahte İncelemeleri Kaldırmak

Herhangi bir marka ya da işletmeye yönelik iftiralar atmak ya da karalama kampanyaları düzenlemek bir suç olarak kabul edilir. Dolayısıyla bu gibi sorunlarla karşılaşıldığında yasal yollara başvurulabilir. Fakat ilk olarak yasal yollara yönelmek konusunda bir takım sorunlar olabilir. Nitekim hukuki bir sürecin başlaması ve markaların bir dava ile birlikte anılması asla olumlu bir imaj yaratmaz. Ayrıca hukuki süreçler, mahkemeler üzerindeki yoğunluk ve delil toplama gibi durumlar da göz önünde bulundurulduğunda hızlı şekilde tamamlanmaz. Bu da markaların söz konusu süreçte daha fazla zarar görmeleri anlamına gelebilir. Bu yüzden sahte incelemelere hukuki adımlardan önce, teknik yöntemlerle müdahale edilmesi daha etkili ve daha hızlı bir yöntem olabilir. 

Web Siteler Üzerindeki Sahte İncelemelerden Distile İle Kurtulun!

Distile’nin teknik ekibi tarafından geliştirilmiş olan online izleme araçları, markalar ve işletmelerle ilgili sahte incelemelerin tespit edilmesini sağlar. Anlık müdahale ile söz konusu sahte incelemelerin i̇nternet ortamından hızlı bir şekilde kaldırılması sağlanır. Böylece marka itibarı da korunmuş olur. Gerekli görüldüğü durumlarda bilişim hukuku uzmanlarının da devreye girmesi ile birlikte, sahte incelemeler nedeniyle oluşabilecek olumsuz etkiler minimize edilir. Ayrıca Distile monitör hizmeti ile i̇nternet ortamı 7/24 taranarak sahte incelemeler belirlenir ve her birine anlık olarak müdahale edilir. 

Eğer siz de Distile ile çalışarak sahte incelemelerden kurtulmak ve dijital itibarınızı korumak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir