Wikipedia sayfamı nasıl düzenlerim?

Wikipedia sayfamı nasıl düzenlerim?

Wikipedia sayfamı nasıl düzenlerim?

Eskinden merak ettiğimiz, teknik, bilimsel veya sanatsal bilgilere ulaşmak için kullandığımız cilt cilt ansiklopediler, internetin yaygınlaşması sebebiyle,  artık yerini Wikipedia gibi araçlara bırakmaya başladı. Ülkemizde 2003 yılında yaygın bir şekilde kullanılmaya başlayan bu hizmet içerisinde binlerce bilgiye, kolay arama seçenekleriyle ulaşabiliyoruz. Bir açık kaynak olan Wikipedia, internet kullanıcıları tarafından düzenlenebilme özelliği sayesinde yoğun bir ilgi görüyor. Elbette, burada yayınlayacağınız bilgilerin güvenilirliği için belirli kurallara dikkat etmeniz gerekiyor.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Wikipedia, bu konuda belirli şartlar oluşturmuş ve bilginin güvenilirliği açısından kullanıcıya bilgi sunan bir platform inşa etmiştir. Wikipedia’da içerik oluşturma ve yayınlama ile ilgili teknik bilgi ve donanıma sahip değilseniz, uzman Distile ekibinden yardım alabilirsiniz.

 

 

Wikipedia sayfamı nasıl düzenlerim?Wikipedia’da sayfamı nasıl düzenlerim, şeklinde gelen sorulara kısaca yanıt vermeye çalışalım.

Bilindiği gibi Wikipedia internet kullanıcıları arasında git gide popüler hale gelmeye başladı. Farklı alanlarda sayfalar oluşturan kullanıcılar, hazırladıkları içerikleri kendi sosyal mecralarında yayınlayarak, yoğun ilgi görebiliyorlar. Peki, Wikipedia’da nasıl sayfa oluşturuluyor? Konuyla ilgili detayları platform üzerinden öğrenebilirsiniz; biz size kısaca dikkat etmeniz gerekenleri aktaralım.

  • Wikipedia’da oluşturacağınız sayfanın içeriğinin daha önce oluşturulmamış olması gerekiyor. Eğer, içerik yoluyla yeni içerik oluşturacaksanız mavi ve kırmızı yazı ile belirtilen alanlara dikkat etmelisiniz. Mavi bağlantılar daha önce hazırlanmış içerikleri, kırmızı olanlar ise, henüz oluşturulmamış içerikleri gösteren bağlantılardır.
  • Sayfa oluşturmadan önce, internet sitesinin arama bölümünden yazacağınız konuyu araştırarak, daha önce yazılıp yazılmadığına göz atmalısınız.
  • Eğer yazacağınız konu sizden başkası tarafından oluşturulmadıysa, yukarıda bahsettiğimiz gibi kırmızı olarak görüntülenecektir. İçeriği oluşturmak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Etkili Bir Wikipedia Sayfası Oluşturmak

Distile Danışmanlık olarak sizlere, sosyal medya üzerinde daha etkili olmanın yollar konusunda destek oluyoruz. Wikipedia, Blog siteleri, Twitter, Facebook ve YouTube gibi birçok mecrada, şahıs ya da marka olarak güçlü bir şekilde yer almak için bizi arayabilirsiniz. 2010 yılından beri internet dünyasında hizmet veren kuruluşumuz içeriklerinizi oluşturma ve takip aşamasında sizlere yardımcı olacaktır. Ayrıca sizi rahatsız eden içeriklerle ilgili olarak Wikipedia’dan içerik kaldırma veya çeşitli internet sitelerinden içerik kaldırma hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz.

İrtibat İçin:

 +90 850 885 1012

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir