WordPress Blog Üzerinden Site Silmek

WordPress Blog Üzerinden Site Silmek

Hem Türkiye’de hem de dünyada blog ya da web site oluşturmak için en çok kullanılan platformların başında WordPress geliyor. WordPress hem web tasarımcılar için hem de bireysel kullanıcılar için pek çok kullanışlı araç sunuyor. Burada oluşturulmuş olan siteler bireylerin fikirlerini paylaşabileceği, işletmelerin ve markaların e-ticaret faaliyetleri yürütebileceği, küçük girişimlerin kendi reklamlarını yapabileceği ve çok daha fazlasına izin veren alanlar yaratılmasına olanak tanıyor. Yalnızca bu bilgiler bile WordPress’in neden bu kadar çok tercih edildiğini açıklar nitelikte. Peki WordPress blog üzerinde yer alan bir siteyi kalıcı olarak silme işlemi nasıl yapılıyor? Şimdi hep birlikte bunu nasıl yapabileceğimize bir göz atalım…

WordPress Blog Üzerinden Site Nasıl Silinir?

WordPress bünyesinde barındırdığı yüzbinlerce site ile bu alanda rakipsiz platformlardan biri. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de pek çok web sitesi WordPress tabanlı olarak inşa ediliyor. WordPress aynı zamanda sosyal medya platformlarının olmadığı dönemlerde de blog yazmak için en çok tercih edilen araçların başında geliyordu. Peki giriş bilgilerinizi hatırladığınız bir WordPress blog sitesini kaldırmak için ne yapmak gerekiyor? Aslında bu oldukça basit bir işlem. İzlemeniz gereken adımlar ise şu şekilde:

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan panelden “Ayarlar” ya da “Settings” sekmesine gidin,
  • Bu sekmenin altında yer alan “Genel (General)” sekmesine tıklayın,
  • Açılan menüde “Sitenizi kalıcı olarak silin (Delete your site permanently)” seçeneğine tıklayın,
  • Açılan ekranda karşınıza “İçeriği dışa aktar (Export content first)” seçeneği karşınıza çıkar, bu seçeneğe tıkladığınızda blog siteniz üzerinde yer alan tüm içerik indirilir,
  • Sayfayı biraz aşağı kaydırdığını zaman karşınıza çıkan “Siteyi sil (Delete site)” seçeneğine tıklayın,
  • Karşınıza gelen kutucuğa silinmesini istediğiniz blog sitesinin URL adresini girin ve “Bu siteyi sil (Delete this site)” seçeneğine tıklayın.

Tüm bu işlemleri yaptığınız zaman WordPress blog siteniz kalıcı olarak silinir. Ayrıca unutmadan şunu da söylemekte fayda var: Eğer siteniz üzerinde ücretli olarak aldığınız herhangi bir yükseltme varsa, sitenizin kalıcı olarak kaldırılması için öncelikle bu yükseltmeleri iptal etmeniz gerekiyor. Ayrıca diyelim ki WordPress blog sitenizin giriş bilgilerini hatırlamıyorsanız ve buna rağmen bu siteyi silmek istiyorsunuz. Ya da size ya da markanıza zarar verdiğini düşündüğünüz eski bir WordPress blog sitesi var, sahibine ulaşamıyorsunuz ve bu siteyi de kaldırmak istiyorsunuz. Peki böyle durumlarda WordPress blog sitelerini kaldırmak için ne yapmak gerekiyor?

Arama Sonuçlarında Listelenen ve Erişemediğiniz WordPress Blog Sitelerini Silme

WordPress blog siteleri eskiden yalnızca insanların düşüncelerini, fikirlerini ya da eserlerini paylaştığı alanlar olarak kullanılıyordu. Günümüzde de benzer bir kullanımdan bahsetmek mümkün fakat işletmeler ya da bireyler çeşitli domain adresleri satın alarak WordPress temelli web siteler de oluşturabiliyor. Eğer WordPress üzerinde kurmuş olduğunuz bir site bulunuyor, bu hesaba giriş bilgilerinizi hatırlamıyor ve bu siteyi kaldırmak istiyorsanız, bunun için profesyonel destek almak işinizi kolaylaştırabilir. Aynı zamanda işletmenize ya da size zarar veren, itibarınızı zedeleyen ve terk edilmiş WordPress sitelerini de yine profesyonel destek alarak kaldırabilirsiniz. Bunun için hızlı ve etkili çözümler geliştiren bir ekiple çalışmak son derece önemli.

Distile, online itibar yönetimi ve içerik kaldırma hizmetleri başta olmak üzere itibarınızı koruyacak çok sayıda çözüm sunar. Siz de WordPress blog üzerinden site silmek de dahil olmak üzere itibarınızı koruyacak tüm hizmetler için hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir