WordPress Sitelerinin İnternetten Kaldırılması

Wordpress Sitelerinin İnternetten Kaldırılması

Blog yazmak, internetin ilk yıllarından bu yana popüler bir alışkanlık. Nitekim bu alışkanlığı karşılamak için pek çok blog sitesi oluşturuldu. Bunların başında da elbette Blogspot ve WordPress geliyor. WordPress her ne kadar ilk yıllarda insanların blog tutabileceği bir ortam olarak görülse de, sonradan çok daha kapsamlı bir araca dönüştü. Bugün pek site WordPress üzerinden oluşturuluyor ve alınan domain adresleri de bu sitelere bağlanıyor. Peki WordPress sitelerinin i̇nternet kaldırılması mümkün mü ve kaldırmak için ne yapmak gerekiyor? Bu konuda rehber olabileceğini düşündüğümüz kısa bir inceleme hazırladık…

WordPress Blog Siteleri İnternetten Nasıl Kaldırılır?

Eğer bir WordPress sitesine sahipseniz, muhtemelen WordPress hesabınıza giriş yapabiliyor ve panele erişim sağlayabiliyor olmalısınız. Bu durumda “Ayarlar” menüsü üzerinden WordPress sitenizi kolay ve hızlı bir şekilde kaldırabilirsiniz. Burada tek önemli konu, site üzerinde yer alan yükseltmeler. Yani sitenizi daha iyi bir noktaya taşımak için ücretli bir yükseltme aldıysanız, sitenizi silmeden önce bu yükseltmeleri de iptal etmeniz gerekiyor. Elbette her kullanıcı WordPress sitesine erişim sağlamıyor olabilir. Geçmişte açılmış bir hesap olması sebebiyle şifreyi hatırlamıyor olmak ya da e-posta adresini kaybetmiş olmak da mümkündür. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Bir diğer önemli konu da şu: Arama sonuçlarında listelenen bazı WordPress siteleri doğrudan sizi ya da markanızı hedef alıyor olabilir. Size ait eserleri izinsiz olarak kullanıyor ve telif hakkı ihlallerine neden oluyor olabilir. Böyle durumlarda siteyi kendi başınıza kaldırabilmeniz mümkün değildir. Söz konusu siteyi arama motorlarından kaldırmak için Google ya da Yandex ile görüşmeniz ya da hukuki bir süreç başlatmanız gerekir. Fakat bu süreçler de kısa süre içerisinde sonuçlanacak süreçler değildir. Yani ayırmanız gereken zaman, emek ve maliyet düşündüğünüzden çok daha fazla olabilir. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız, yapmanız gereken en doğru hamlelerden biri bu alanda profesyonel destek sağlayan uzman ekiplerle çalışmaktır.

WordPress Sitelerinin Etkili ve Hızlı Bir Şekilde Kaldırılması

Her ne kadar günümüzde Ticimax ya da Wix gibi farklı araçlar rekabet yaratmaya başlamış olsa da, WordPress bir web site oluşturmak için hala en yaygın şekilde kullanılan araç durumunda. Yani bugün arama sonuçlarında listelenen pek çok sitenin WordPress altyapısını kullandığını rahatça söyleyebiliriz. Fakat bazı WordPress sitelerinin i̇nternet üzerinden kalıcı olarak kaldırılması gereken durumlar oluşabilir. Bunlar yukarıda da bahsettiğimiz gibi telif hakkı ihlalleri ve markalara ya da şahıslara zarar veren durumlar olabilir. Aynı zamanda geçmişte tuttuğunuz bir blog sitesinde yer alan düşüncelerin artık arkasında durmuyor olabilirsiniz. Böyle bir durum hem size hem de kariyerinize zarar verebilir. Dolayısıyla erişimi kaybettiğiniz bu sitelerin i̇nternet ortamından kaldırılması sizin için çok daha hayırlı olabilir. 

Eğer bu siteleri i̇nternet üzerinden kaldırmak için uzun bir süre beklemek istemiyor ve hızlı bir şekilde sonuca gitmek istiyorsanız, bunun için profesyonel yardım almanızı öneririz. Nitekim profesyonel yardım sizi hızlı ve etkili bir şekilde sonuca götürürken, söz konusu WordPress sitelerinin kaynaklarından silinmesini, yani kalıcı olarak yok edilmesini sağlar. Bu da hem büyük bir zahmetten kurtarır hem de temiz bir sayfa açmanıza yardımcı olur.

Distile, i̇nternet ortamından kaldırılmasını istediğiniz WordPress sitelerinin kalıcı olarak kaldırılması konusunda hızlı ve etkili çözümler sunar. Siz de hem bu konuda yardım almak hem de online algı ve itibar yönetimi, içerik kaldırma hizmetleri ve çok daha fazla konu hakkında bilgi edinmek isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir