Yabancı Sitelerden Haber Kaldırma

Yabancı Sitelerden Haber Kaldırma

Herhangi bir olay hakkında bilgi almak istediğimizde genellikle arama motorlarını kullanıyoruz. Türkiye’de arama motorlarında yapılan aramalarda, üst sıralarda listelenen sonuçlar genellikle haber sitelerinde yer alan içerikler oluyor. Google’ın bu haber sitelerini üst sıralarda listeliyor olmasının en temel nedeni ise bu haber sitelerinin yoğun trafik alıyor olması. Burada çıkan olumlu haberler kişi ya da markaların itibarını pozitif şekilde etkilerken, olumsuz haberler ise itibarın zarar görmesine neden oluyor. Türkiye’de hizmet veren haber sitelerinde yayınlanan bu haberlerin profesyonel ekiplerce kaldırılması mümkün. Peki yabancı sitelerde yer alan haberler de aynı şekilde kaldırılabilir mi?

Bir Haber Yabancı Sitelerde Nasıl Yer Bulur?

Haber değeri taşıyan herhangi bir olay, yalnızca yerli basında yer almayabilir. Söz konusu olay uluslararası infial yaratmış ya da yabancı basını doğrudan ilgilendiren bir olay olabilir. Türkiye’de yabancı basının daha tarafsız ve daha doğru haber paylaşıldığına dair oluşmuş olan algı, uluslararası olarak paylaşılan bu haberlerin daha fazla dikkat çekmesine neden olur. Dolayısıyla kişiler ya da markalar hakkında yabancı basında yer alan haberler olumlu ya da olumsuz olarak daha güçlü bir etkiye sahiptir. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Örneğin Türkiye merkezli bir e-ticaret firmasına ait bir gemi uluslararası sularda güvenlik birimlerince durdurulduğunda, bu durum yalnızca yerli basında değil, aynı zamanda yabancı basında da yer bulur. Gemi içerisinde yapılan rutin aramalarda herhangi bir sorun ile karşılaşılmadığı ve geminin uluslararası sularda olmasının herhangi bir problem teşkil etmediği; firmanın her şeyi layıkıyla yaptığı için yoluna devam etmesi gibi haberler marka güvenilirliğini artırır. Fakat bazı firmalar için bunun olumsuz sonuçları da olabilir. Gemi içerisinde istenmeyen ürünlerle karşılaşılması ya da legal olmayan bir durumun meydana gelmesi ciddi bir sorundur. Nitekim bu durum yabancı basında servis edilir ve firma itibarı ciddi anlamda zarar görür. Bu durum politikacılar, sanatçılar ya da sporcular için de geçerlidir. Bu yüzden kişilerin ve kurumların itibarının korunması için yabancı basında yer alan olumlu haberlerin üst sıralara taşınması, olumsuz haberlerin ise i̇nternet ortamından kaldırılması gerekir. 

Yabancı Sitelerden Nasıl Haber Kaldırılır?

Yabancı sitelerde yayınlanan, kişilere ve kurumlara zarar veren içerikler ya da haberler online algı ve itibar yönetimi çalışmaları kapsamında kaldırılır. Aynı zamanda hem yerel basında hem de yabancı basında yapılan olumlu haberler ile bu çalışmalar desteklenir. Böylelikle negatif bir hale gelen marka ve kişi itibarı, bu çalışmalar sayesinde düzeltilebilir. Özellikle yabancı basında yer alan haberlerin iletişim yoluyla kaldırılması genellikle mümkün olmaz. Bu yüzden bu haberlerin kaldırılması için hukuki süreç başlatmak gerekir. Fakat Türkiye’den açılacak davaların bu haberlerin kaldırılması konusunda genellikle bir bağlayıcılığı olmaz. Suç teşkil eden ya da markaların ve kişilerin haklı olduğu durumlarda nadir olarak haberlerin yer aldığı sitelere Türkiye’den erişim yasağı getirilebilir.

Tüm bunlara ek olarak; yabancı sitelerden haber kaldırma konusunda profesyonel ekiplere başvurmak, bu alanda deneyimi ve ilişkileri olan ajanslar ile bir haber kaldırma çalışması yapmak gerekir. Distile Alexa ilk 5000’de bulunan 270’den fazla haber sitesi ile doğrudan ilişki halinde olarak hizmet verir. Yabancı sitelerden haber kaldırma hizmetinin yanı sıra Türkçe olarak haber yapan 1400’den fazla haber sitesi ile online itibar ve algı yönetimi çalışmalarına yön verir. Eğer siz de yabancı sitelerde yer alan haberlerin kaldırılması konusunda profesyonel bir hizmet almak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir