Yabancı Sitelerden Video ve Fotoğraf Kaldırma

Yabancı Sitelerden Video ve Fotoğraf Kaldırma

Fotoğraf çekmek için kullanılan analog ve dijital makinelerin yerini günümüzde sürekli yanımızda bulundurduğumuz mobil cihazlar aldı. Sosyal medya mecralarının yaygın şekilde kullanılmaya başlaması, mobil cihazlar ile çekilen video ve fotoğrafların anlık olarak paylaşılmasına olanak tanıdı. Nitekim hem fotoğraf ve video çekerek bunları arşivlemenin hem de başka insanlarla paylaşmanın mümkün olduğu bir ortam yaratıldı. Fakat yine de olumsuz durumları göz ardı etmemek gerekiyor. Çünkü bu sosyal medya mecralarında ya da yabancı sitelerde paylaşılan bazı görüntüler kişilere ya da kurumlara rahatsızlık verebilir. Peki olası bir rahatsızlık durumunda yabancı sitelerden video ve fotoğraf nasıl kaldırılır?

Yabancı Sitelerde Paylaşılan Video ve Fotoğrafları Kaldırmak

Dijitalleşen dünya interneti de global bir hale getirdi. Nitekim dünyanın diğer ucundaki biriyle saniyeler içerisinde iletişime geçmek mümkün. Ya da dünyanın herhangi bir noktasında, herhangi bir yabancı sitede paylaşılan bir videoyu ya da fotoğrafı da anlık olarak görüntüleyebiliyoruz. Bu video ve fotoğraflar bazen sıradan bir manzarayı ya da masum görüntüleri içerebileceği gibi, bazen de kişilerin müstehcen görüntülerini, markaların gizli kalması gereken bilgi ve belgelerini ya da kişiler ve markalar hakkında yapılmış olan olumsuz haberleri içerebilir. Bu fotoğraf ve videolar doğrudan yabancı sitelerde paylaşılıp sosyal medya aracılığıyla yerli sitelere ulaşabilir. Böyle durumlarda uluslararası bir problem ortaya çıkacaktır.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Yabancı Sitelerden Video ve Fotoğraf Nasıl Kaldırılır?

Kişilerin ya da kurumların isteyecekleri son şey, gizli kalması gereken video ve fotoğrafların i̇nternet ortamında paylaşılmasıdır. Hem kişilere hem de markalara zarar verebilecek olan bu durum, ciddi cezai yaptırımlarla cezalandırılacak bir suç teşkil eder. Çünkü rıza dışında paylaşılan bu video ve fotoğraflar bir yandan kişisel hakları, bir yandan da marka haklarını ihlal edebilir. Nitekim hem kişilerin itibarının olumsuz olarak etkilenmesi hem de markaların ekonomik olarak ve itibar anlamında ciddi kayıplar yaşamaları söz konusu olabilir. Peki bu durumu aşmak için ne yapmak gerekiyor?

Yerli sitelerden ya da sosyal medya uygulamalarından video ve fotoğraf kaldırmak için doğrudan platform ile iletişime geçilebileceği gibi, hukuki bir süreç başlatmak da mümkündür. Söz konusu içerikler Türkiye sınırları içerisinde paylaşıldığı için, paylaşım yapan kişilerin Türk hukuk sistemine hesap vermesi gerekir. Fakat yabancı sitelerde paylaşılmış olan video ve fotoğraflar için yürütülecek olan iletişim süreci ve hukuki süreç buradakinden biraz daha farklı olabilir. Bu yüzden böyle durumlarda bireysel olarak hareket etmek yerine profesyonel kanallara başvurmak çok daha etkili sonuçlar verecektir. 

Distile İle İstemediğiniz İçeriklerden Kurtulun!

2010 yılından bu yana distilasyon hizmetleri veren Distile, sektördeki 12 yılı aşkın tecrübesiyle garantili çözümler sunar. Online medya ilişkileri ve sektöre hakim profesyonel ekibi sayesinde i̇nternetten kaldırılması gereken tüm video ve fotoğrafları kalıcı olarak kaldırır. İnternette bulunan video ve fotoğrafların kaldırılmasının yanı sıra, istenmeyen ya da itibari olumsuz etkileyen tüm haberler de i̇nternet ortamından kaldırılabilir. Ayrıca sunulan ek hizmetler ve online PR çalışmaları kapsamında hakkınızda yapılan olumlu haberler, online itibarınızın çok daha iyi bir noktaya gelmesine yardımcı olur. 

Distile ekipleri işleri sizin için kolaylaştırarak video ve fotoğrafların i̇nternet ortamından mümkün olan en hızlı şekilde kaldırılmasını sağlar. Eğer sizin de yabancı sitelerden kaldırılmasını istediğiniz video ve fotoğraflarınız varsa, hemen Distile ekipleri ile iletişime geçebilir ve yüzyüze bir görüşme planlayabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir