Yandex Disk Üzerinden Fotoğraf ve Video Kaldırma

Yandex Disk Üzerinden Fotoğraf ve Video Kaldırma

Günümüzde hem mobil cihazlarda, hem de kişisel bilgisayarlarda çok fazla veri depoluyoruz. Özellikle mobil cihazlarda çok fazla fotoğraf ve videonun depolanması hafıza problemleri yaratıyor. İşte bu problemleri aşmak için genellikle Google Drive ya da Yandex Disk gibi sanal depolama ve paylaşım araçları kullanılıyor. Peki Yandex Disk üzerinden fotoğraf ve video kaldırmak mümkün mü? 

Yandex Disk Üzerindeki Fotoğraf ve Videolar Başkaları Tarafından Görüntülenebilir Mi? 

Yandex Disk fotoğrafların, videoların ya da çeşitli dosyaların bilgisayar üzerinde ya da mobil cihazlarda yer kaplamaması adına kullanılan bir sanal depolama aracı olarak adlandırılabilir. Örneğin mobil cihazınız üzerinde çekmiş olduğunuz fotoğraf ve videolar, onay vermeniz durumunda otomatik olarak Yandex Disk tarafından arşivlenir. Böylelikle söz konusu dosyaları mobil cihazdan sürebilir ve boş alan yaratabilirsiniz. Ayrıca Yandex Disk üzerinde bulunan dosyaları yalnızca dosya bağlantısını kullanarak başkaları ile paylaşabilirsiniz. Dosyayı herhangi bir platform üzerinden doğrudan göndermek isterseniz, bu durum dosyanın boyutuna da bağlı olarak uzun zaman alabilir. Fakat bir dosya bağlantısı gönderdiğinizde bu bağlantı karşı tarafa hemen ulaşır ve bağlantıyı bilen insanlar da beklemelerine gerek kalmaz dosyaları görüntüleyebilir. Bu da işlerin büyük ölçüde kolaylaşmasına ve hızlanmasına imkan tanır.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Herhangi bir fotoğraf ya da videonun bağlantısını başkasına gönderdiğinizde ve paylaşım ayarlarını kapatmadığınız sürece, bağlantıyı bilen herkes söz konusu fotoğraf ve videolara erişebilir. Ayrıca dosyaların paylaşım ve indirme ayarlarını ayrı ayrı kontrol edebilir, istediğiniz zaman kapatıp açabilirsiniz. Yine de söz konusu bağlantılar kötü niyetli kişilerin eline geçerse, bu durumda size maddi manevi zarar verebilecek durumlar gerçekleşebilir. İşte böyle durumların yaşanmaması adına problem yaratabileceğini düşündüğünüz fotoğraf ve videoları silmeniz gerekir. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

Yandex Disk Üzerinden Fotoğraf ve Video Nasıl Kaldırılır?

Yandex Disk üzerinden fotoğraf ve video kaldırmanın aslında çok da zorlayıcı bir tarafı yok. Silme işlemini gerçekleştirmek için izlemeniz gereken birkaç basit adım var. İlk olarak silmek istediğiniz dosyaları ya da klasörleri seçin ve hemen arkasından üst menüde bulunan “sil” seçeneğine tıklayın. Bu işlemi gerçekleştirdiğiniz zaman sildiğiniz dosyalar çöp kutusuna taşınır ve burada yer kaplamaya devam eder. Eğer 30 gün boyunca çöp kutusunu temizlemezseniz, 30. günün sonunda otomatik olarak temizlenir. Eğer geri getirilmesini engellemek isterseniz, çöp kutusunu manuel olarak temizleyebilirsiniz. 

Fakat burada şöyle bir soru gündeme gelebilir: Örneğin başkaları ile paylaştığınız bir fotoğraf ya da video başka web sitelerde paylaşıldıysa ne olacak? Böyle bir durumda söz konusu video ya da fotoğraf siz Yandex Disk üzerinden silseniz bile i̇nternet üzerinde kalmaya devam eder. Çünkü muhtemelen söz konusu dosya indirilerek paylaşılmış demektir. Bu durumu çözmek fotoğraf ya da videoyu internetten kaldırmak isterseniz, bunun için doğrudan fotoğrafı paylaşan kişiyle ya da web sitelerin sahibi ile iletişime geçmeniz, fotoğrafı ya da videoyu kaldırmasını talep etmeniz gerekir. Ya da eğer bunun için enerjiniz ya da vaktiniz varsa, hukuki bir süreç başlatmayı da tercih edebilirsiniz. 

Eğer bütün bunlarla uğraşmak istemezseniz, tüm süreci çok daha kolay bir şekilde ve istediğiniz gibi sonuçlandırabileceğiniz bir başka yönteme başvurabilirsiniz. Distile sizler için i̇nternet üzerinde bulunan ve görünmesini istemediğiniz tüm içerikleri etkili ve hızlı bir şekilde kaldırır. Böylelikle i̇nternet üzerinde bulunan ve size zarar vermesi muhtemel tüm sorunların kolay bir şekilde kurtulmuş olabilirsiniz. Siz de Distile ile çalışmak, içerik kaldırma hizmetleri ve online itibar yönetimi gibi konularda profesyonel destek almak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir