Yandex Disk ve Mail Ru İfşa İçeriklerine Hızlı Müdahale

Yandex Disk ve Mail Ru İfşa İçeriklerine Hızlı Müdahale

Akıllı telefonların ve mobil cihazların artık çok daha kaliteli görüntüler çekiyor olması, arşivlerimizde yer alan fotoğrafların sayısının da artmasına neden oldu. Bu görselleri bir yandan sosyal medya platformlarında paylaşırken, bir yandan da sanal depolama araçlarında arşivlemeye devam ediyoruz. Yandex Disk ve Mail Ru da sık kullanılan platformlar arasında yer alıyor. Bu ortamlarda paylaşılan görseller içerisinde bazen kişilerin ya da markaların rızası olmadan paylaşılan ifşa içerikler de bulunabilir. Peki Yandex Disk ve Mail Ru üzerinden paylaşılan ifşa içerikleri hızlı şekilde nasıl müdahale edilir?

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Son Yıllarda Artış Gösteren Bir Kavram Olarak İfşa

Akıllı telefonlar ve çeşitli mobil cihazlar ile fotoğraf ve video çekmenin çok daha kolay hale gelmesi, arşivlenen video ve fotoğrafların sayısının da artmasını sağladı. Bazı fotoğraf ve videolar mobil cihazların kapasitesinin düşük olması sebebiyle bulutta ya da Yandex Disk ve Google Drive gibi sanal disklerde saklanıyor. Drive ve Yandex Disk üzerinde depolanan görseller her ne kadar üst düzey güvenlik önlemleri ile korunuyor olsa da, bu görseller isteyerek ya da farkında olmadan public yani halka açık bir hale getirilebilir. Nitekim herhangi birinin uygunsuz ya da müstehcen görüntülerinin kendi rızası olmadan halka açık şekilde paylaşılması ifşa olarak adlandırılır. Yandex Disk ve Mail Ru da bu ifşa görüntülerin en çok paylaşıldığı platformlardan ikisi olarak karşımıza çıkıyor.

Twitter başta olmak üzere pek çok sosyal medya platformunda ifşa içerikler yayınlanan çok sayıda hesap ortaya çıkmış durumda. Bu hesaplar ifşa içerikleri bazen Twitter üzerinden paylaşsa da, bazen de Yandex Disk ve Mail Ru bağlantılarını kullanıyor. Dolayısıyla bu ifşa içeriklerin bir daha geri dönmemesi ve i̇nternet ortamından yok edilmesi için kaynaklarından kaldırılması gerekiyor. Ayrıca söz konusu içeriklere hızlı bir şekilde müdahale edilmesi de büyük önem taşıyor. Çünkü hızlı şekilde müdahale edilmeyen ifşa içerikler hem kişilere hem de markalara ciddi zararlar verebilir. Kişilerin aile hayatlarını, sosyal hayatlarını ve iş hayatlarını olumsuz şekilde etkilerken, markaların da ciddi itibar kaybı yaşamasına neden olabilir. Her geçen gün bu içerikler kişi ve markalara zarar vermeye devam edeceği için, bu içeriklerin i̇nternet ortamından kaldırılması adına hızlı bir müdahale gerekir.

Yandex Disk ve Mail Ru İfşa İçerikleri Nasıl Kaldırılır? 

Yandex Disk, Google Drive’dan sonra tüm dünyada en çok kullanılan depolama araçlarından biri. Benzer şekilde Mail Ru da Rusya merkezli bir sosyal medya platformu. Eğer bu platformlar üzerinden bir ifşa görüntü paylaşılıyorsa, bu görüntüleri paylaşan kişilerden görüntülerin kaldırılmasını talep etmek ya da görüntülerin kaldırılması talebiyle bir dava açmak gerekir. Fakat doğrudan bu görüntüleri paylaşan kişilerle iletişime geçmek mümkün olmadığı gibi, söz konusu içeriklerin kaldırılması talebiyle mahkemeye başvurmak da çok hızlı sonuç vermeyebilir. Eğer gerekli olan şey bir hızlı müdahale ise, bu iki yöntem de etkili sonuç vermeyebilir.

Eğer Yandex Disk ve Mail Ru üzerinde yer alan ifşa içerikleri hızlı bir şekilde kaynağından kaldırmak istiyorsanız, bunun için bu alanda hizmet veren profesyonel ekiplerden yardım almanız gerekir. İnternetteki ifşa içeriklerin kaldırılması konusunda hızlı ve etkili çözümler geliştiren Distile, içerik kaldırma hizmetleri ve online itibar yönetimi başta olmak üzere pek çok alanda profesyonel ekibi ile kullanıcı isteklerini karşılar. Eğer siz de Yandex Disk ve Mail Ru ifşa içeriklerine hızlı bir şekilde müdahale etmek isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir