Yandex Disk’te Paylaşılan Fotoğraflar Nasıl Kaldırılır?

Yandex Disk’te Paylaşılan Fotoğraflar Nasıl Kaldırılır?

Fotoğraf çekmek için kullanılan pek çok dijital cihaz, artık cep telefonu ya da tablet gibi mobil cihazlar ile yarışabilecek verimliliği sunmuyor. Nitekim geçmiş dönemde fotoğraf çekmek için kullanılan dijital ve analog cihazlar kısıtlı bir alandan oluşuyordu. Bugün kullandığımız mobil cihazlarda da bu durum geçerli; fakat Google Drive ve Yandex Disk gibi sanal depolama araçları herkes için sınırsız alanlar yarattı. Peki bu sanal depolama araçlarında herkese açık olarak paylaşılan fotoğrafları kaldırmak mümkün mü?

Yandex Disk Fotoğrafları Herkese Açık Mıdır?

Cep telefonu ve tablet gibi cihazlarda çekilen ve arşivlenen fotoğraflar bu cihazlarda hafıza problemleri yarattığı için, söz konusu fotoğraflar artık sanal depolama araçlarında saklanıyor. Yandex Disk de global olarak en çok kullanılan sanal depolama araçlarından biri. Üstelik onay vermeniz durumunda çektiğiniz tüm video ve fotoğraflar Yandex Disk üzerinde otomatik olarak arşivleniyor. Bu sanal depolama araçları yalnızca arşivleme konusunda değil, paylaşım konusunda da önemli avantajlar sunuyor. Yani bir dosyayı bir platform üzerinden göndermek yerine Yandex Disk’e yükleyebilir, paylaştığınız bağlantı ile bu dosyanın başkaları tarafından indirilmesine onay verebilirsiniz. Elbette paylaşım ayarlarını kapatmanız da mümkün.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Burada önemli olan nokta herkese açık olarak paylaştığınız bir fotoğrafın, o fotoğrafın bağlantısını bilen herkes tarafından ulaşılabilir olması. Yani siz kendinize ait olan ve özel olarak nitelediğiniz bir fotoğrafın bağlantısını başkasına gönderdiyseniz ve bu fotoğraf herkese açık olarak işaretlendiyse, artık o fotoğraf bu bağlantıya ulaşan herkes tarafından ulaşılabilir haldedir. Bu yüzden Yandex Disk üzerinde arşivlediğiniz fotoğrafların paylaşım ayarları hakkında bilgi sahibi olun! Çünkü bu bağlantıların kötü niyetli kişilerin eline geçmesi durumunda maddi ve manevi olarak zarar görmenize neden olabilecek durumlar oluşabilir. Peki Yandex Disk üzerinde paylaşılan fotoğraflar nasıl kaldırılır?

Yandex Disk’te Bulunan Fotoğraflar Nasıl Kaldırılır?

Yandex Disk üzerinde yer alan fotoğrafları kaldırmak için birkaç basit adım izlemeniz yeterli. Yandex Disk hesabınıza giriş yaptıktan sonra silmek istediğiniz fotoğrafları işaretleyin ve üst menüden “sil” butonuna tıklayarak tüm fotoğrafları temizleyin. Bu fotoğraflar 30 gün boyunca çöp kutusunda kalacak ve hemen ardından otomatik olarak sonsuza dek silinecektir. Elbette 30 gün boyunca beklemeden manuel bir silme işlemi de yapmanız mümkün. Bir diğer yandan silmek istemediğiniz fotoğrafların paylaşım ayarlarını kapatabilir ve bu fotoğrafların yalnızca sizin tarafınızdan görülmesini sağlayabilirsiniz.

Bu her ne kadar basit bir işlem gibi görünse de, problem daha ciddi olabilir. Şöyle ki; Yandex Disk üzerinde paylaşım ayarlarını açtığınız bir fotoğraf başkaları tarafından kopyalanmış ve başka platformlarda paylaşılmış olabilir. Böyle bir durumda siz paylaşım ayarlarını kapatsanız bile, söz konusu fotoğraf i̇nternet ortamında dolaşmaya devam edecektir. Bu sorunu çözmek için fotoğrafı paylaşan hesaplarla iletişime geçmek ve fotoğrafın kaldırılmasını talep etmek genellikle sonuç vermez. Alternatif bir yöntem olarak eğer buna ayıracak emeğiniz ve vaktiniz varsa, hukuki süreç başlatmayı tercih edebilirsiniz. 

Eğer etkili ve hızlı bir çözüm arıyorsanız, başvurabileceğiniz en etkili yöntem Distile gibi profesyonel ekiplerden destek almaktır. Yandex Disk de dahil olmak üzere i̇nternet üzerinde yer alan ve rahatsızlık duyduğunuz tüm içerikler Distile’nin uzman kadrosu tarafından bir daha geri dönmeyecek şekilde kaldırılır. Böylelikle söz konusu fotoğrafların size ve markanıza zarar verme ihtimalini kalıcı olarak yok etmiş olursunuz. Siz de Yandex Disk üzerinde yer alan fotoğrafları kalıcı olarak kaldırmak ve sürecin yönetimi için bir yüzyüze görüşme planlamak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir