Yandex’te çıkan eski haberlerimi kaldırmak istiyorum

Yandex’te çıkan eski haberlerimi kaldırmak istiyorum

 

Son yıllarda Türkçe sürümüyle birlikte Yandex, ülkemizde kullanılan önemli arama motorlarından biri haline gelmiştir. Bir Rus şirketi olan bu arama platformu aslında internet dünyasına 1996 yılında katılmıştır. 2011 yılında Türkiye’de başlattığı çalışmayla, hem arama motoru hem de uygulamalarıyla beğenilen bir araç olmayı sürdüren Yandex büyük bir kullanıcı oranına sahiptir. Tıpkı Google ve Bing gibi önemli bir arama motoru olan Yandex’te çıkan içerikler, internet kullanıcılarını olumlu veya olumsuz etkileyebilir. Özellikle haber konuları içinde bulunan paylaşımlar şahısları, firmaları, marka veya kurumları doğrudan ilgilendirebilir. Arama sonuçlarında çıkan ve size zarar verdiğini düşündüğünüz içerikler söz konusuysa “Yandex’ten haber kaldırma” desteğine ihtiyacınız olabilir.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

 

 

Yandex’te çıkan eski haberlerimi kaldırmak istiyorumİnternetin gelişen dünyasında ortaya çıkan bilgilerin bir kısmı pek çok şahıs veya kurumu olumsuz yönde etkileyebiliyor. Kullanıcı yorumları olarak veya internet sitelerinde yer alan bu tür içerikler arama motorlarında kolayca sıralanabiliyor. Arama motorları sanıldığı gibi olumsuz içeriklerin gösterildiği bir alan değildir. Belirli istatistiklere ve trendlere göre çalışan arama motorları aslında internet sitelerinde yer alan bilgileri sıralamaktadır. Bundan dolayı Yandex’ten içerik silme gibi çalışmalar bilgilerin tamamen kaldırılması için yeterli değildir. Ancak her türlü arama motorunda yer alabilen bu içeriklerin görüntülenmemesi için hukuki girişimlerde bulunmak veya arama motoruna başvuruda bulunmak faydalı bir önlem olabilir.

Peki, hakkınızda üretilen içeriklerin ve özellikle haberlerin arama motorlarından kaldırılması için ne yapmalısınız? Günümüzde internet kullanıcılarını korumak için birçok tedbir alınmaktadır. Bilişim suçlarıyla mücadele girişimleri gelecek vaat etmekte ve hızlı kararlarla birçok internet sitesi erişime kapatılmaktadır. Yine de birçok kullanıcı istediği içeriklerin kaldırılması konusunda hedeflediği sonuca ulaşamamaktadır. Bunun teknik pek çok sebebi vardır. Yurtdışı kaynaklı siteler ve haber sitelerindeki içeriklerle mücadele oldukça çetrefilli bir konudur. Bundan dolayı bir internet kullanıcısı “internetten bilgi silme” konusunda hizmet veren, deneyimli bir danışmanlık kurumundan destek hizmetine ihtiyaç duyabilir.

Distile Danışmanlık olarak, “Google’dan haber kaldırma”, “Yandex’ten haber kaldırma” gibi birçok konuda internet kullanıcılarına uzman desteği sunuyoruz. Deneyimli ve hızlı sonuç alma ilkesiyle hizmet veren kuruluşumuzdan sizi ilgilendiren içeriklerle ilgili yardım isteyebilirsiniz. Çalışmalarımız hakkında bilgi almak ya da kaldırtmak istediğiniz içerikler konusunda teklif almak için:

+90 850 885 10 12

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir