Yelp ve Tripadvisor’dan Olumsuz Yorumları Kaldırma

Yelp ve Tripadvisor’dan Olumsuz Yorumları Kaldırma

Yelp ve Tripadvisor, kullanıcıların başta oteller ve restoranlar olmak üzere çeşitli işletmeler hakkında yorumlar yaptığı iki önemli platform olarak öne çıkar. Buradaki yorumlar marka bilinirliği, hedef kitle etkileşimi, pazarlama stratejileri ve işletmelerin genel başarısı üzerinde önemli bir etki sahibidir. Yelp ve Tripadvisor üzerindeki olumlu yorumlar işletmelerin potansiyel müşterileri gerçek müşterilere dönüştürmesi konusunda etkiliyken, olumsuz yorumlar ise itibar ve müşteri kaybına neden olabilir. Distile, alanında uzman teknik ekibi ile Yelp ve Tripadvisor üzerindeki olumsuz yorumlara müdahale ederek online itibarın korunmasına yardımcı olur. 

Yelp ve Tripadvisor İşletmeler İçin Neden Önemli?

Hem Yelp hem de Tripadvisor kullanıcıların çeşitli oteller, restoranlar, alışveriş merkezleri ve benzeri işletmeler hakkında yorumlar yapmasına olanak tanır. Tripadvisor aylık yaklaşık 463 milyon, Yelp ise aylık yaklaşık 162 milyon ziyaretçisi ile bu alana yön verir. Pek çok kullanıcı seyahat rotaları planlama ve deneyim listeleri oluşturma gibi konularda bu iki platformdan faydalanır. Yani bu iki platform, kullanıcıların seyahat rotalarında bulunan işletmelerin iyi olup olmadığına karar vermesi için en etkili iki araç olarak kabul edilebilir. Hal böyle iken hiçbir işletme Yelp ve Tripadvisor üzerinde olumsuz yorumlara sahip olmak istemez. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Bu iki platform üzerinde yer alan kullanıcı yorumları ve profesyonel içerik üreticileri tarafından oluşturulan incelemeler çoğu zaman organiktir. Fakat bazen hem gerçek hatalara dayanan olumsuz kullanıcı deneyimleri, bazen de karalama kampanyaları ya da rekabet koşullarının doğal akışı içerisinde oluşturulan olumsuz içerikler işletmelerin ciddi zararlara uğramasına neden olabilir. Bu yüzden Yelp ve Tripadvisor üzerindeki online algının, marka üzerindeki genel algıya doğrudan etki ettiği söylenebilir. Bu yüzden işletmelerin bu iki platformdaki görünürlüğü olabilecek en iyi şekilde yönetmesi, olumsuz yorumların kaldırılması için bir çalışma yürüterek online algıya pozitif etki sağlaması gerekir. 

Yelp ve Tripadvisor’dan Olumsuz Yorumları Kaldırmak İçin Adımlar

Yelp ve Tripadvisor güçlü topluluk kurallarına sahiptir ve organik olmayan yorumlara doğrudan müdahale eder. Fakat zaman zaman çeşitli filtreleri aşmayı başarmış olan ya da topluluk kurallarının bazı açıklarından faydalanmış olan yorumlar işletme sayfalarında listelenebilir. Bu yorumlara etkili yanıtlar vermek çoğu zaman işe yaramaz. Bu da işletme puanlarının düşmesine neden olur. Söz konusu durumu tersine çevirmek için Yelp ve Tripadvisor ile iletişime geçmek bir yöntem olarak kabul edilebilse de, sonuçlanması uzun sürdüğü için istediğiniz sonuçları elde etmeniz mümkün değildir. Hukuki yollara başvurmak ise genellikle çok daha uzun süreçler demektir ve bu da işletmelerin mevcut olumsuz etkileri minimize etmesine destek olmaz. Böyle durumlarda yapılması gereken şey ise bu olumsuz yorumların kaldırılması adına profesyonel destek almaktır. 

Distile İle Çalışarak İşletmenizi Öne Çıkarın!

Dijital platformların işletmelerin başarısı üzerindeki gücü yadsınamaz. Özellikle hizmet sektöründe faaliyet gösteren işletmeler için Yelp ve Tripadvisor önemli bir yere sahiptir. Bu platformlarda sahip olunan olumsuz yorumlar, bir yandan işletmelerin kendisine zarar verirken, bir yandan da rakip işletmelerin öne çıkmasını sağlar. Bu da uzun vadede işletmelerin güç kaybetmesi ve varlıklarını sürdürmek konusunda sıkıntı yaşamaları anlamına gelir. 

Alanında uzman bir teknik ekip, uluslararası alanda ün kazanmış bilişim hukuku uzmanları ve 20 yıllık bir tecrübe ile profesyonel çözümler geliştiren Distile, Yelp ve Tripadvisor üzerinde, işletmelere yönelik olumsuz yorumların etkili ve hızlı bir şekilde kaldırılmasını sağlar. Eğer siz de olumsuz yorumlardan kurtulmak, işletmenizi Yelp ve Tripadvisor üzerinde öne çıkarmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir