www.filmciabi.com | www.filmeti.com | www.coptikfilm.com | www.zkefilms.com | www.irisefilms.com | www.hblfilms.com | www.hausfilms.com | www.akibafilm.com | www.kumefilm.com | www.bigifilm.com
You Tube Topluluk Kuralları ve Telif Hakları İle İlgili Çözümler | Distile

You Tube Topluluk Kuralları ve Telif Hakları İle İlgili Çözümler

You Tube Topluluk Kuralları ve Telif Hakları İle İlgili Çözümler

Dünyanın en çok video paylaşım platformu olan You Tube içerik konuları ile ilgili merak edilen şeylerin arasında You Tube topluluk kuralları, telif ve video kaldırma işlemleri gelmektedir. You Tube internet sitesi 2005 yılında kurulmuş ve zaman içinde gelişen önemli bir video barındırma sitesidir. Günümüzde internet kullanıcıların çoğu internette vakit geçirirken gün içinde sıkça bu internet sitesini ziyaret etmektedirler. Haberler, müzik videoları, televizyon şovları, canlı yayınlar, üç boyutlu ve geniş çözünürlüklü görüntüler gibi birçok içeriğin yer aldığı bu gözde internet sitesinin, pek çok internet sitesinde olduğu gibi, kendine ait kural ve kullanım koşulları vardır.  Sizler bir içerik yüklemeyle ilgili internet sitesine üye olduğunuzda topluluk kuralları, hizmet şartları ve kullanım koşulları gibi maddeleri işaretleyerek kabul etmiş sayılırsınız.

You Tube video barındırma sitesinde yayınladığınız içeriğin belirli kurallara uygun olması gerekir. Eğer bu kurallara riayet etmezseniz ilk başta kabul ettiğiniz şartları ihlal etmiş olursunuz. Dehşet içeren görüntüler, nefret suçu işleyen videolar,  şiddet veya çıplaklık unsurlarının yer aldığı videolar ihlal kapsamına değerlendirilir. Peki bir üye topluluk kurallarını ihlal edici içerik yayınladığında ne olur? You Tube sitesi sizi topluluk kural ihlali gerekçesiyle uyaran bir elektronik posta gönderir. Kaldırılan içeriğinizin neden kaldırıldığına dair bilgilendirmeyi kanalınızın ayarlar bölümünde görebilirsiniz.

 

İNTERNETTE TELİF HAKLARINIZI NASIL KORUYACAKSINIZ

Topluluk kuralları ihlallerine karşı itiraz hakkı bulunmaktadır. Ayrıca topluluk kurallarını ihlal ettiğini düşündüğünüz video içerikleri için içerik kaldırma talebinde bulunabilirsiniz. Telif hakları konusunda sıkıntı yaşadığınız içerikler için de bir uzman desteği alarak hakkınızı arayabilirsiniz. 6 yıldan uzun süredir hizmet veren Distile Danışmanlık size You Tube topluluk kuralları ihlali ve You Tube telif hakları konusunda destek sunmaktadır.

Sadece topluluk kuralları için değil, daha birçok filtreleme hizmeti veren Distile danışmanlık hakkınızda ortaya konan olumsuz haberleri kaldırma, rahatsız edici videoları kaldırma veya uygulama şikayet etme gibi birçok alanda hizmet sunmaktadır. Uzman bir kadro ile hizmet veren kuruluş internet üzerindeki içerik sorunlarında size düşük ücret politikasıyla hizmet sunmaktadır.Bir Cevap Yazın