Eski Sosyal Medya Hesapları Nasıl Kapatılır?

Eski Sosyal Medya Hesapları Nasıl Kapatılır?

Günümüzde i̇nternet ortamında vakit geçiren insanların çoğu, internette geçirdikleri vaktin büyük bir kısmını sosyal medya platformlarına ayırıyor. Bazı insanların ise farklı alanlara dahil olmak için kullandığı birden fazla sosyal medya hesabı mevcut. Bir diğer yandan kullanıcıların önemli bölümü zamanında sıkıldıkları için terk ettikleri ve sonradan şifresini unuttukları sosyal medya hesaplarıyla ilgili olarak sorun yaşıyor. Bu durum iletişim problemleri başta olmak üzere çeşitli problemleri de beraberinde getiriyor. Peki özellikle arama motorlarında karşımıza çıkan eski sosyal medya hesapları ne gibi problemler yaratıyor ve bu hesapları kapatmak mümkün mü?

Eski Sosyal Medya Hesaplarını Kapatmak Neden Önemli?

İnsanların yeni bir sosyal medya hesabı açmalarına gerek duymalarının en önemli nedeni, mevcut sosyal medya profillerinin istedikleri gibi inşa edilmemiş olması. Dolayısıyla yeni bir sayfa açmak ve her şeye sıfırdan başlamak isteniyor. Yani yeni bir profil ve yeni bir arkadaş çevresi oluşturmak. Fakat çoğu kullanıcı yeni bir sosyal medya hesabı açarken eskisini kapatmayı erteliyor ya da unutuyor. Bu yüzden i̇nternet ortamında bu kullanıcı aratıldığı zaman üst sıralarda yeni profili değil, eski profili çıkıyor. Bu da başta iletişim olmak üzere çeşitli problemler yaratıyor. Bu yüzden eski hesapların kapatılması önemli.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Bir diğer yandan her ne kadar yeni profilinizi istediğiniz gibi inşa etmiş olsanız da, insanlar arama motorlarında sizi aradığında eski profillerinizi de görüntüleyebilir. Özellikle eski profilinizin ideolojik fikirler ya da genel ahlak kurallarına aykırı davranışlar içerdiği durumlarda, insanlar sizi yanlış tanıyabilir. Hatta daha da önemlisi herhangi bir iş başvurusu yaptığınız zaman işverenler sizi bu profil üzerinden değerlendirerek kendilerine uygun bir personel olmadığınıza karar verebilir. Her ne olursa olsun i̇nternet ortamında yer alan eski sosyal medya hesaplarının kapatılması ve güçlü bir dijital kimlik yaratılması hem sosyal hayat açısından hem de iş hayatı açısından büyük önem taşır.

Eski Sosyal Medya Hesaplarını Kapatma Yöntemleri

Eğer eski sosyal medya hesaplarında kullandığınız mail adresini hatırlıyorsanız, bu hesabın şifresini bulmak ve sosyal medya hesabınıza giriş yaparak bu hesabı kapatmak kolaydır. Fakat pek çok kullanıcı eski hesaplarının şifrelerini hatırlamaz. Böyle durumlarda çalıştığınız e-posta şirketi size yardımcı olamaz. Dolayısıyla bunun için sosyal medya platformları ile iletişime geçmeniz gerekir. Bu iletişim sürecinin lehinize gerçekleşmesi çok nadir gerçekleşen bir durumdur. Yani çoğu zaman eski şifrelerinizi hatırlamaktan başka çareniz yoktur. Her ne kadar hukuki süreç başlatmak etkili bir yöntem gibi görünüyorsa da, bu da genellikle uzun süren ve çoğunlukla aleyhinize sonuçlanan bir süreçtir. Peki böyle durumlarda başvurulabilecek en etkili çözüm nedir?

Günümüzde yaygınlaşan distilasyon hizmetleri sayesinde i̇nternet üzerinde yer alan eski haberler, görseller ya da içerikler etkili ve kalıcı bir şekilde kaldırılabiliyor. Böylelikle hem işletmelerin hem de kişilerin online itibarı korunmuş oluyor. Nitekim benzer şekilde arama motorlarında yer alan eski sosyal medya hesaplarını da kaldırmak mümkün. Bunu gerçekleştirmek için tek yapmanız gereken bu alanda aktif olarak faaliyet gösteren bir dijital ajans ile iletişime geçmek.

Distile ile Online İtibarınızı Koruyun!

Bugüne kadar yüzlerce marka ve kişi için online itibar ve algı yönetimi çalışmaları gerçekleştirmiş olan Distile, 10 yılı aşkın sektör tecrübesi ile hizmet vermeye devam eder. Siz de arama motorlarında problem yaratan eski sosyal medya hesaplarından kurtulmak ve yepyeni bir sayfa açmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir